Seks według Polaków


Firma Durex cyklicznie przeprowadza sondę Sexual Wellbeing Global Survey. Dzięki jej wynikom dowiadujemy się, jak postrzegany jest seks przez ludzi na całym świecie. Poniżej przedstawiamy wyniki badań dotyczących preferencji Polaków.

Czy jesteśmy zadowoleni z seksu?

Zdecydowanie tak, ponieważ aż 74 proc. ankietowanych odpowiedziało na to pytanie twierdząco, a raptem kilka lat temu wskaźnik był stanowczo mniejszy. Na tym jednak nie koniec, bo blisko 60 proc. czuje się usatysfakcjonowana z  czasu trwania stosunku. Równie imponująca liczba uważa, że można utrzymać pożądanie w długotrwałych związkach.

Antykoncepcja w Polsce

Chyba od zawsze najpopularniejsze były prezerwatywy – teraz również nie uległo to zmianie, prawie połowa respondentów opowiedziała się za prezerwatywami, a 28 proc. uznaje za zabezpieczenie seks przerywany.

Jak często?

Polacy są dość aktywnym narodem, 14 proc. ankietowanych twierdzi, że uprawia seks co najmniej 5 razy w tygodniu, 25 proc. deklaruje 3-4 razy, natomiast 20 proc. raz w tygodniu. Ponadto aż 2/3 respondentów przyznaje, że prawie zawsze osiągają orgazm podczas współżycia.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD