Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus


Odwieczna kłótnia między kobietą a mężczyzną została wyjaśniona w bestsellerze „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” Johna Graya. Książka zawiera wiele teorii zachowań obu płci. Wyjaśnia skąd się biorą tak zwane kobiece „fochy”, męskie zdrady i nieporozumienia.

Co jest dziwne dla mnie, jak zapewne dla większości kobiet, (chociaż nie wiem czy to jest fakt czy tylko moje przekonanie) książkę tę napisał… mężczyzna. Wszystkie teorie, zasady, wyjaśnienia zapisane na kartach dzieła są oparte na prawdziwych faktach, na doświadczeniach autora.

John Gray w swoim poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi, jak mogą wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonie w związku. Jest to najbardziej poczytny poradnik podejmujący tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.

Autor ukazuje dwie planety Mars i Wenus. Na planecie Mars żyją mężczyźni, a na Wenus płeć piękna. Mężczyzna nazywany jest Panem Naprawiaczem, a kobieta Domowym Komitetem Doskonalenia. W bardzo dobry sposób, a czasami nawet przekomiczny pisarz przedstawia, a nawet nazywa zachowania obu płci, które występują u nas, na co dzień, lecz nigdy nie potrafiliśmy ich nazwać. A co gorsze często ich nie zauważaliśmy, czego wynikiem były kłótnie.

Mimo iż sama nie jestem aktualnie w związku doskonale rozumiem opisane w książce sytuacje. Porady zapisane na kartach książki nie są tylko dla par. Są dla każdego. Połączenie szef – pracownica, to również związek różnych płci, różnych planet.

Reklama książki? Nie. Ale mogę z czystym sumieniem polecić ów książkę, a raczej poradnik, wszystkim tym, którzy pragną zrozumieć płeć przeciwną. Co jest na pewno, jednym z top współczesnych problemów.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD