Nadwaga a serce. Czy kilka zbędnych kilogramów ma wpływ na nasze zdrowie ?


Otyłość jest jednym z charakterystycznych problemów naszych czasów. Jest jednym z czynników, które prowadzą do powstania wielu chorób i powikłań.

Utrzymanie wagi bez zmian jest istotnym czynnikiem zmniejszającym ryzyko wystąpienia chorób  takich jak cukrzyca, choroba wieńcowa czy nadciśnienie tętnicze. Serce jest wówczas mniej obciążone, co wiąże się ze zmniejszeniem jego pracy i tym samym jego zużycia. Co więc należy robić, by uniknąć tych wszystkich problemów ?

Najważniejsze jest by nie dopuścić do powstania nadwagi. Jeśli jednak jest za późno na ominięcie tego, należy jak najszybciej wziąć się w garść i powrócić do swojej prawidłowej wagi.  Wszystkie diety powinny zostać skonsultowane z lekarzem, niestety nie jest to praktykowane przez większość odchudzających się. Wiele osób, stosuje diety dzięki którym bardzo szybko chudnie, co niestety skutkuje efektem jo jo. Prawidłowe chudnięcie przejawia się w utracie maksymalnie 1-2 kilogramów tygodniowo. Wówczas możemy być spokojne, że nie osiągniemy z powrotem wagi początkowej.

Do tego wszystkiego najważniejsza jest mobilizacja i samozaparcie, których wszystkim życzę. Czerwony Obcas trzyma kciuki za Wasze brzuszki i diety.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD