Wstydzisz się swoich piegów? Skończ z tym i bądź dumna ze swojej urody


Zapewne każdy z nas poznał w swoim życiu co najmniej kilka osób z piegami na twarzy, bądź sam jest posiadaczem tej wyjątkowej ozdoby. Wszyscy znakomicie pamiętamy moment w naszym dzieciństwie, kiedy to dostawaliśmy jakąś „ksywę”. Oprócz przezwisk typu „żyrafa” z racji wzrostu, czy „słoń” z racji wagi, padały również określenia „piegusek”. Dla jednych było to zapewne uciążliwe, przez co do dziś wstydzą się swojej urody.

Niemniej jednak, pewnym faktem jest to, że wiele osób nie potrafiłoby wytłumaczyć czym właściwie są piegi. Pokrótce ujmując, są to ciemne plamki, które występują u osób o jasnej karnacji. Ich występowanie jest ściśle związane z uwarunkowaniami genetycznymi. Często długotrwałe przebywanie na słońcu wiąże się u takich osób, z nową porcją piegów na ciele. Światło słoneczne przenikające przez skórę aktywuje melanocyty, co powoduje zwiększenie liczby i pociemnienie piegów. Pojawiają się głównie na twarzy, ale mogą występować na wszystkich częściach ciała wystawionych na działanie słońca. Ciekawostką jest, iż nie pojawiają się u niemowląt oraz rzadko u osób dorosłych. Najczęstszymi posiadaczami piegów są dzieci, zazwyczaj te o jasnej cerze bądź rudych włosach. Z reguły po okresie dojrzewania piegi przestają występować, niemniej jednak u niektórych zostają do końca życia.

Występowanie piegów nie wiąże się z żadną chorobą, jednak osoby takie powinny dbać o swoją cerę, gdyż są potencjalnie bardziej narażone na raka skóry. W celu zmniejszenia występowania piegów należy unikać słońca, bądź stosować specjalistyczne maści.

Najnowszym, a także najbardziej skutecznym sposobem na usunięcie piegów jest mikrodermabrazja. Zabieg ten polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez strumień mikrokryształów. Jest to mechaniczna oraz łagodna forma peelingu, która pomaga uporać się skórze z różnymi problemami. Innymi sposobami na zmniejszenie intensywności występowania piegów jest ich rozjaśnianie.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, powinniśmy poważnie się zastanowić, czy nie będzie nam ich brakować, gdyż są one elementem, które dodają niejednej osobie uroku i wyjątkowości. Istnieje nawet powiedzenie, że „twarz bez piegów, to jak niebo bez gwiazd”. Ważnym punktem w życiu człowieka jest zaakceptowanie siebie, dlatego pokochajmy nasze ciało niezależnie od tego, czy występują nam nim piegi, czy nie.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD