Przepis na pyszny wiosenny koktajl


Co roku, gdy w sklepach i na bazarkach pojawiają się pierwsze owoce, to znak, że dużymi krokami nadchodzi wiosna ! Banany czy jabłka możemy kupować przez cały rok, jednak truskawki, czy soczyste arbuzy, to zapowiedź prawdziwej wiosenno – letniej rewolucji. A ta, potrzebna jest nam do uzupełnienia niezbędnych witamin i mikroelementów, tym bardziej, że organizm po okresie zimowym potrzebuje ich najbardziej.

Pomijając jednak kwestie zdrowotne – kto nie lubi rozpieszczać zmysłów świeżymi, pachnącymi cytrusami?! Samo wąchanie dojrzałych, dorodnych truskawek potrafi poprawić humor i wpłynąć pozytywnie na samopoczucie !

W okresie wczesnej wiosny, kiedy tak bardzo tęsknimy za letnimi smakami, warto pokusić się o przyrządzenie zdrowego owocowego koktajlu. Skorzystać możemy z absolutnie wszystkich owoców dostępnych w sklepach, a jedynym ogranicznikiem jest nasza fantazja !

Koktajl mleczny z bananami i truskawkami w towarzystwie czekolady i bitej śmietany, to propozycja dla każdego, kto wielbi łakocie i nie boi się bitej śmietany! Jeśli jesteśmy w trakcie diety, możemy zrezygnować z bitej śmietany i czekolady, a zastąpić te składniki na przykład odrobiną migdałów lub zmielonych orzechów włoskich.

Koktajl wiosenny przyrządza się bardzo łatwo i szybko. Wystarczy, że użyjemy do tego celu urządzenia miksującego, na przykład blendera.

Szklankę truskawek oraz banana miksujemy, dodajemy do nich szklankę mleka, całość mieszamy i… gotowe ! Koktajl rozlewamy do szklanek i dekorujemy bitą śmietaną oraz posypujemy utartą czekoladą. Alternatywą dla ucierania na tarce czekolady mogą być gotowe wiórki lub laseczki czekoladowe dostępne w sklepach.

Jeśli decydujemy się na lżejszą wersję koktajlu, zamiast czekolady i bitej śmietany dodajemy do napoju płatki migdałowe lub zmielone orzechy. W kwestii dodatków wszystko jest dozwolone !

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD