Skromność nie jest zaletą


Jakie są Twoje plusy i minusy? – Typowe pytanie stawiane wszędzie i przez każdego. Wielu ludzi odpowiada w sposób również typowy – Oj, ja mam same wady, Ciężko tak mówić o sobie, lub moje ulubione Czy mogę wymienić same wady? Typowe. Ale dlaczego takie odpowiedzi? Każdy z nas ma potencjał, ukryty talent. Czasami ukryty jest bardzo głęboko – poszukiwania trwają przez całe życie – a czasami jest na wyciągnięcie ręki.

Każdy rodzi się z tą samą szansą na życie. I niech nikt tu się ze mną nie sprzecza, bo czy to ciemnoskóry człowiek z Somalii, czy też członek z rodziny królewskiej, czy też dziecko z średniej klasy, każdy ma równe szanse. Ok, niektórzy mają narzucony sukces, bądź nędzę z góry, ale to w ich interesie, w ich rękach leży, co dalej z tym zrobią, jak będą żyć.

Rodząc się, otrzymując jakieś zlecenie, zadanie, rozpoczynając nowe przedsięwzięcie, otrzymujemy tym samym coś w rodzaju diamentu. A dokładniej jest to surowe szkiełko, z którego może powstać drogocenny diament, bądź też nieoszlifowany kamień. To tylko od nas zależy, co z nim zrobimy. Czy weźmiemy go do ręki i zaczniemy codziennie, powolutku, dokładnie nad nim pracować, czy odłożymy gdzieś na bok, nie starając się nad szlifowaniem.

Co ma talent do wad i zalet? Otóż, kiedy jesteśmy spełnieni, zadowoleni z siebie, ze swojego życia, wtedy dostrzegamy same zalety, a wady idą na drugi plan.

Może jeszcze nie jestem spełniona, czy też do końca zadowolona, ale już potrafię wymienić kilka swoich zalet, jak i również wad.

Na pewno uważam siebie za osobę ambitną. Każdego dnia stawiam sobie coraz to nowsze cele do zrealizowania. Wadą tej zalety, jest na pewno mój słomiany zapał w realizacji.

Za zaletę mogę również uznać pracę pod presją czasu, dążeniem do perfekcji. Stres napędza moje działania. Wadą w tym miejscu, jest na pewno rozładowywanie stresu przy lampce czerwonego wina.

Można by powiedzieć, że każda wada ma również swoje zalety i odwrotnie. A zatem znając przyczyny wad, możemy zamienić je w same zalety. Oczywiście odwrotny wynik tez może wyjść, ale to zależy tylko od nas. Nieoszlifowany kamyk już mamy, teraz czas na działania.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD