Tutaj mówimy sobie po imienu


Korporacja, zakład pracy, biurowiec, spółka, zrzeszenie, firma… Tak właśnie określa się najnowsze miejsca pracy w XXI wieku. Uśmiechamy się do się do każdej, przypadkowo napotkanej osoby na korytarzu, mówimy sobie cześć, czytamy imiona z identyfikatorów przywieszonych na szyi, chodzimy na imprezy, wigilie firmowe, by wspólnie, razem celebrować super wyniki firmy.

W filmach, serialach, główni bohaterowie pracują w wielkich wieżowcach, biurowcach, znakomitych agencjach, redakcjach. Wszystko wygląda pięknie – kobiety i mężczyźni elegancko ubrani, w każdym pokoju najnowszy ekpres do kawy, samochody firmowe, każdy każdego lubi, każdy każdego szanuje.
Ty aplikując do pracy, masz nadzieje, że to też będzie tak fantastyczne miejsce, wyidealizowany świat. Owszem jest bardzo podobnie, ale to nazywa się typową korporacją. Korporacja, która ma swoje prawa i obowiązki, zakazy i nakazy. Wszyscy wiemy jakie: „Mówimy sobie po imieniu, nosimy identyfikatory, uczestniczymy w życiu firmy, robimy swoje i uśmiechamy się”.

Czy już tylko zostały takie miejsca pracy? Czy są jeszcze firmy, które nie zaraziły się korporacjonizmem?

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD