Piękna skóra na wiosnę


Źródło: www.nurturedecatur.org

Pierwsze, ciepłe promienie wiosennego słońca sprawiają, że każda z nas pragnie czegoś więcej niż tylko modnych ubrań czy nowej fryzury. Marzec i kwiecień to miesiące, w których należy szczególnie zadbać o swoje ciało przed nadchodzącą pełnią lata. Skóra to tak naprawdę nasze najważniejsze ubranie !

Poza ćwiczeniami siłowymi czy bieganiem, ważna jest również ogólna kondycja zdrowotna samej skóry. Miniona zima z pewnością wprowadziła lekkie spustoszenie, a nasza cera nie jest jeszcze gotowa do odważnego ukazywania się w towarzystwie kusych spódniczek czy cieniutkich ramiączek. Wiosna to najlepszy czas na to, by cieszyć się pełnią szczęścia. Warto więc sięgnąć po kosmetyki do pielęgnacji ciała bogate w tercet witaminowy: A, E oraz C. Zestaw tych trzech witamin skutecznie wpływa na jędrność i gładkość skóry, która z czasem nabierze blasku i będzie wyglądała zdrowiej oraz młodziej. Każda z witamin działa inaczej, jednak współpracując ze sobą, potrafią czynić cuda !

Witamina A wpływa na wzrost oraz dojrzewanie komórek naszego naskórka. Perfekcyjnie odbudowuje włókna kolagenu, które są tak ważne dla elastyczności skóry. Dzięki temu cera pozostaje bez zmarszczek na dłużej.

Słusznie witaminą młodości nazywa się witaminę E. Jest ona silną substancją antyrodnikową i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Witamina młodości pomaga zachować skórze naturalne nawilżenie.

Wyjątkowo bardzo lubi towarzystwo witaminy C, ponieważ ta ostatnia to naturalny przeciwutleniacz, który chroni naszą skórę przed wolnymi rodnikami. Dodatnio wpływa także na koloryt cery.

Zestaw witamin A, E oraz C znajdziemy we wszystkich kosmetykach dostępnych na rynku: kremach, balsamach, masłach, żelach pod prysznic. Należy jednak pamiętać, by w składzie danego kosmetyku znaleźć właśnie połączenie tych trzech drogocennych witamin. Po co korzystać z dobrodziejstwa jednej z nich, skoro wszystkie razem potrafią czynić cuda ?!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD