Żyj świadomie


Źródło: www.stanislawtylenda.files.wordpress.com

Nic nie jest tak istotne jak zdrowie. My- kobiety powinnyśmy dbać o nie w sposób szczególny. Stosując trzy podstawowe zasady z pewnością unikniemy niepotrzebnego stresu, a nasze codzienne życie stanie się przyjemniejsze!

1. Badaj się regularnie! Istnieją badania profilaktyczne, które dostosowane są do wieku, a także płci. Większość z badań jest bezpłatna oraz całkowicie bezbolesna. Właściwie nawet morfologia krwi nie jest taka zła, gdy uświadomimy sobie jak wiele dobrego czyni dla naszej pewności! Wczesne wykrycie chorób sprawia, że mogą być one całkowicie wyleczalne.

2. Żyj aktywnie! Dobre zdrowie oraz dłuższe życie w pełni sił może zapewnić codzienna aktywność fizyczna. Najlepiej, gdy uprawiamy sport na świeżym powietrzu, wówczas nasz organizm lepiej się dotlenia. Wystarczy, że poświęcimy pół godziny dziennie na ruch. Taka aktywność obniża ryzyko występowania chorób związanych z naszą cywilizacją. Sport sprawia, że krew w naszym ciele krąży szybciej, a tym samym usuwa nadmiar adrenaliny oraz hormony stresu.

3. Odżywiaj się zdrowo! Należy unikać nadwagi, nie mówiąc nawet o otyłości. Ważne jest ograniczenie w naszej diecie tłuszczy, szczególnie zwierzęcych. Od dziecka mówiono nam, aby jeść dużo owoców i warzyw – to prawda! Bogate są one bowiem w niezbędne witaminy, dzięki którym wyglądamy i czujemy się znacznie lepiej. Ogólny nadmiar kalorii to spora dawka wolnych rodników, które szkodzą genom (naszemu DNA). Unikajmy cholesterolu – jego nadmiar prowadzi do chorób układu sercowo-naczyniowego.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD