Idealna sylwetka – chęć czy mus?


Źródło: www.herk.pl

Nie ma chyba kobiety na świecie, która nie stosowała diety, która się nie odchudzała. Nawet kobieta o nienagannych kształtach stosowała suplementy diety, chodziła na siłownie, po prostu odchudzała się. Skąd to się wzięło? Dlaczego nie można pozostać grubym? Dlaczego wszystkie boczki, fałdki, dodatkowe kilogramy muszą przejść do lamusa? 

Czasem pokazywały się akcje, kampanie w telewizji, w prasie o modelkach w rozmiarze XXL, ale to nigdy nie przechodziło.

Kiedyś idealnym wizerunkiem kobiety były kobiety Rubensa i Tycjana, czyli kobieta większa, mocna, o dużych masywnych udach, ramionach, czerwone policzki, duże piersi i pupa. Wizerunek takiej kobiety był idealny i zdrowy. Kobiety miały rodzić, pracować, być podporą dla męża.

W dzisiejszych czasach ideałem kobiety, jest kobieta szczupła, a nawet chuda, o delikatnych ramionach, filigranowych kształtach. Dlaczego mężczyźni szukają szczupłych kobiet? Nie tylko ze względów seksualnych. Szczupła sylwetka oznacza zdrowie, zadbanie, dążenie… Jak mężczyzna widzi zadbaną kobietę, to wie, że zadba też o niego, o dzieci, będzie matką Polką, kobietą sukcesu, seksowną żoną i kochającą matką, bo skoro dba o siebie, to dba o innych.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD