Koniec ze słabymi paznokciami!


Źródło: www.bi.gazeta.pl

Piękne, mocne i zdrowe paznokcie to marzenie każdej kobiety. Niekiedy same wizyty u kosmetyczki i manicure nie przynoszą zamierzonych rezultatów. Niektóre z nas już genetycznie obdarzone są mocnymi, a niektóre słabymi paznokciami. Jednak o każde należy odpowiednio dbać. Co zrobić jeśli paznokcie są łamliwe i rozdwajają się, a ich ogólna kondycja wyraźnie odbiega od wyglądu zdrowych paznokci?

Przede wszystkim należy zapamiętać żelazną zasadę: systematyczność! W pielęgnacji dłoni i paznokci regularne stosowanie różnych specyfików czy witaminowych kuracji to klucz do sukcesu. Na przykład stosowanie kremu do rąk nie przyniesie zauważalnych rezultatów, gdy nie będziemy smarować nim dłoni każdego dnia lub przynajmniej co drugi dzień. Taką samą zasadę należy przyjąć w pielęgnacji paznokci. Oto przykładowa lista prostych czynności, dzięki którym uporamy się z miękką i łamliwą płytką paznokciową:

1. Każdorazowo przed wykonaniem kolorowego manicure w domu przygotowujemy kąpiel dla paznokci– do miseczki nalewamy ciepłą wodę i rozpuszczamy w niej odrobinę kwasku cytrynowego dla wybielenia płytki oraz kroplę mydła w płynie. Paznokcie moczymy w kąpieli około 15 minut.

2. Po osuszeniu dłoni należy przyjrzeć się bliżej naszym skórkom. Jeżeli istnieje konieczność ich usunięcia, najlepiej zrobić to za pomocą drewnianego patyczka. Wówczas skórki jedynie odsuwamy. Wyrywanie skórek innymi metodami zaostrza stany zapalne skórek i niekorzystnie wpływa na wygląd dłoni.

3. Czas na witaminy i utwardzacze! Jeżeli nasze paznokcie są słabe, koniecznością jest stosowanie utwardzaczy. Najlepiej zaopatrzyć się w dobry utwardzacz do częstego stosowania. Warto również zainwestować w specjalne utwardzacze do paznokci, które stosuje się jako kurację – najczęściej 4 tygodniową. Niektóre z nich wchłaniają się w płytkę paznokciową tak, by nie pozostawiały śladu, inne zaś wyglądają jak typowy lakier bezbarwny. Odżywki do paznokci, nazywane często bombami witaminowymi najlepiej stosować zamiennie z utwardzaczem, pamiętając niezmiennie o zasadzie systematyczności!

4. Dopiero teraz, gdy paznokcie są odpowiednio przygotowane do malowania, można nałożyć na nie ulubiony kolorowy lakier.

Pamiętajmy, że w przypadku słabych paznokci, nakładanie lakieru kolorowego bez odżywczej lub utwardzającej, bezbarwnej bazy, jeszcze bardziej osłabia i niszczy płytkę paznokciową!

Wskazówka dla dbających o piękno nocą: korzystne działanie dla suchych i łamliwych paznokci ma pozostawiony na noc olejek rycynowy, który można nabyć w każdej aptece. Nakładamy go na całe dłonie ze szczególnym uwzględnieniem paznokci i naskórka wokół nich oraz delikatnie wsmarowujemy. Ze względu na bardzo gęstą, oleistą konsystencję najlepiej stosować go na noc. Olejek rycynowy znany jest ze swoich cudownych właściwości już od pokoleń. Można stosować go codziennie, a pamiętając o żelaznej zasadzie systematyczności, nawet trzeba!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD