Obgryzasz paznokcie lub skórki? Skończ z tym, to niehigieniczne.


Źródło: www.drogeria.biz

We współczesnym świecie coraz trudniej o bezstresowe życie, dlatego coraz więcej osób w często – nieświadomy sposób – zaczyna obgryzać skórki bądź paznokcie, co w większości przypadków odbywa się właśnie na tle nerwowym. By zaprzestać tej czynności próbowano znaleźć już wiele sposobów.

Jednym z najbardziej praktycznych, a zarazem skutecznych sposobów jest bezbarwny lakier do paznokci o specyficznym smaku, który „paraliżuje” na chwilę język osoby, która przyłożyła dłoń do ust. Dzięki takiemu działaniu może to przypominać o odruchu i skontrolowaniu go. Zaawansowane stadium tej czynności nazwano onychofagią, co oznacza z języka greckiego: onycho – paznokieć , phagia – jeść, co można tłumaczyć jako nawykowe obgryzanie paznokci.

Oprócz nieestetycznego wyglądu, obgryzanie jest bardzo niehigieniczne, gdyż na naszych dłoniach znajduje się wiele zarazków i bakterii, które nabywamy dotykając klamek  i innych rzeczy. Przez co istnieje duże zagrożenie zarażeniem się owsikami czy tasiemcem, niestety NIE TYLKO. Dlatego nie zwlekaj.

Zadbaj, by Twoje dłonie wyglądały estetycznie i zdrowo. Nie pozwól nerwom kontrolować Twojego życia.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD