PoKOCHAJ siebie, a zrobisz karierę!


Źródło: t2.gstatic.com

Miłość do siebie oraz zaangażowanie i akceptacja swoich działań są bardzo ważnymi kwestiami w podążaniu ścieżkami kariery. Kiedy zbyt często siebie negujesz, nie jesteś zadowolona z podejmowanych aktywności, źle oceniasz swoją pracę lub uważasz, że inni wiedzą więcej nie będziesz w stanie nigdy zadowolić siebie, a tym samym innych wokół Ciebie. 

Jednym z ważniejszych czynników w poszukiwaniu pracy oraz pomyślnym przejściu przez rozmowę kwalifikacyjną jest pozytywne nastawienie i poczucie własnej wartości. Kiedy rozmawiasz z potencjalnym pracodawcą musisz być przekonana do wypowiadanych przez siebie słów oraz do tego, że jesteś najlepszą osobą na dane stanowisko. Najprostszą drogą do zakochania się w sobie, a dzięki temu zdobycia pewności siebie jest:

– akceptacja samej siebie taką jaką jesteś – nikt nie jest alfą i omegą, więc Ty też nie musisz

– pozytywne myślenie o sobie – dostrzegaj to, co jest w Tobie piękne i poprawiaj niedociągnięcia

– poczucie wolności – nic nie musisz, więc pracuj dla satysfakcji i nie dopasowuj się do żadnych kanonów, ponieważ one wszystkie są tylko wymysłami kultury

– dbanie o własne ciało – rozpieszczaj je masażami, aktywnością, zabiegami pielęgnacyjnymi, a zwłaszcza tymi z domowych sposobów

– rozwijanie pasji i poszukiwanie nowych

– chwila relaksu lub inaczej mówiąc – odrobina lenistwa

Tylko mając czasem czas dla siebie, jesteś w stanie poznać swoje potrzeby, pragnienia i samą siebie, dlatego nie trać czasu – zacznij już teraz spędzać czas sama ze sobą!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD