Jak być kreatywnym?


Źródło: www.econlp.com

Kreatywność wydaje się być jak magia. Patrzymy na sławnych ludzi, jak np. Steve Jobs (Apple) czy Bob Dylan (artysta), czy oni posiadali nadprzyrodzone moce, których my śmiertelnicy nie mamy, czy otrzymali błogosławieństwo od aniołów? Nie. Kreatywność, nowe pomysły przychodzą do nas jak grom z jasnego nieba. Nie wiadomo skąd, nie wiadomo kiedy pomysł przychodzi do nas sam, wprasza się do naszego umysłu. Eureka!

Jest również kilka sposobów, by przyspieszyć kreatywność. O to i one:

1.Kolor niebieski. Odkryto, że pod wpływem koloru niebieskiego możemy się bardziej skupić, zrelaksować, rozwiązać więcej problemów. W przeciwieństwo do koloru czerwonego, w którego cieniach czujemy się niepewnie, ciągle jesteśmy czujni i nie możemy się skupić.

2. Fantazjuj. Ludzie, którzy fantazjują, marzą są bardziej kreatywni.

3. Myśl jak dziecko. Jeżeli chcesz być kreatywnym, myśl jak siedmioletnie dziecko. Sposób myślenia dziecka budzi większą wyobraźnię, dając mnóstwo nowych, świeżych, nieodkrytych dotąd pomysłów.

4. Przeprowadź się do większego miasta. Udowodniono, że przeprowadzka z małego miasteczka do dużej metropolii budzi w nas kreatywność.

Zatem nie trzeba być „obdarzonym”  talentem kreatywnego myślenia, wystarczy marzyć, fantazjować, myśleć jak dziecko i to wszystko w kolorach błękitu.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD