Pielęgnacja włosów. Zabłyśnij już dziś.


Źródło: www.handsomemen.pl

Wiosna to okres, w którym  wszystkie ciepłe kurtki i czapki chowamy do szaf, gdzie czekają na kolejny sezon. Na ulicach można znaleźć nowe – kwitnące – kreacje. Oprócz naszego ubioru, ważne jest jak prezentujemy się my same, czyli nasza figura, skóra, makijaż czy włosy.

Co roku wymyślane są coraz bardziej wymyślne i kreatywne fryzury, jednak nie tylko to jest najważniejsze. Włosy powinny być przede wszystkim zdrowe. Ważne w pielęgnacji jest to, by w efekcie włosy były lśniące, czyste, piękne, a przede wszystkim zdrowe. Włosy, które wyrastają ze skóry są martwe,  nie oddychają, nie odżywiają się, ale mimo to potrzebują pielęgnacji. Metody wykorzystywane do pielęgnacji zależą od charakteru uszkodzeń włosa w jego wnętrzu lub na powierzchni.

Aby dokonać oceny włosów i określić stopień ich zniszczenia, należy udać się do doświadczonego fryzjera, który powie nam, w jakiej kondycji znajdują się nasze włosy i jakich zabiegów potrzebują. Porada fryzjera odgrywa olbrzymią rolę w podejmowaniu wszystkich decyzji, dotyczących rodzaju wykonywanego zabiegu. Wyróżniamy następujące zabiegi pielęgnacyjne: czesanie, szczotkowanie, mycie, masaż, upiększanie, kondycjonowanie, regeneracja, ochrona.

Osoby prostujące włosy, nie powinny zapominać o ochronie włosa przed wysoką temperaturą. Codziennie prostowanie naraża włos, na późniejsze ubytki jak rozdwojenie, bądź słabszy porost. Istnieje wiele pianek, maseczek, a także spryskiwaczy do ochrony włosa.

Jeżeli zależy Tobie na jak najdłuższym efekcie zdrowych włosów, nie zapominaj o nich. Poświęć im co jakiś czas dłuższą chwilę, by później nimi olśniewać.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD