Recepta na spokojny sen


Źródło: naturalneoczyszczanie.pl

Rozstanie z ukochanym? Zbliżająca się sesja, która bardziej przypominać będzie wojnę? A może stres związany z pracą? Żaden powód nie jest błahy, ale za to każdy idealny do tego, by zadbać o spokojny, zdrowy sen.

To właśnie podczas snu nasz organizm odpoczywa od codziennej gonitwy, nabiera sił i w pełni się regeneruje. Jeśli pojawiają się wyraźne kłopoty z zasypianiem lub nasz sen jest płytki, niespokojny i przepełniony lękami – a w tym koszmarami, warto przypomnieć sobie dobre porady naszych babć, które mówiły o cudownej mocy mleka z miodem i masłem. Taką miksturę pije się także przy okazji przeziębień – wówczas dodaje się czosnek. Dla błogiego, spokojnego snu wystarczy wymieszać w szklance gorącego mleka około 1 płaską łyżkę miodu oraz 1 płaską łyżkę masła. Napój wypić najlepiej godzinę przed snem, jednak jeśli zdecydujemy się na to w środku nocy, to przyjmijmy zasadę, że „lepiej późno niż wcale”. Mleko z miodem przede wszystkim ukoi nerwy, wyciszy i rozluźni zestresowane ciało oraz umysł.

Dodatkowa uwaga: zawsze pamiętajmy o świeżym powietrzu! Pomieszczenie w którym śpimy wiele godzin powinno być zaopatrzone w świeże powietrze, dlatego najlepiej, aby dostarczać go bez przerwy – spać z otwartym w sypialni oknem. Jeśli jednak temperatura na zewnątrz jest zbyt niska, należy krótko przed snem wywietrzyć w pomieszczeniu w którym śpimy, przez około 10-15 minut.

Spokojnego snu!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD