Mowa ciała podczas snu


Źródło: www.kuchniaplus.pl

W czasie snu twój partner obejmuje cię ramieniem, czy odwraca się do ciebie plecami? Śpicie przytuleni do siebie twarzą, na łyżeczkę, czy na wznak? Pozycja, którą najczęściej przyjmujecie do snu, wiele mówi o waszym związku i panujących między wami relacjach.

Dwie łyżeczki

Łyżeczka jest najczęściej praktykowaną pozycją do snu w trakcie pierwszych 5-ciu lat związku. Partnerzy śpią na boku w pozycji półpłodowej, przytuleni do siebie, co świadczy o bliskości i harmonii w ich wzajemnych relacjach. Zazwyczaj to mężczyzna obejmuje partnerkę ramieniem. Jeżeli jednak to kobieta jest bardziej aktywna i przytula mężczyznę, może to wskazywać na  jej większe zaangażowanie w związek.

Nogi w objęciach

Partnerzy podczas snu leżą obok siebie i na pierwszy rzut oka nie nawiązują bliskiego kontaktu. Przypadkowo dotykają swoich dłoni, splatają stopy lub zarzucają na siebie nogi. Taka pozycja może sugerować, że nie należycie do osób wylewnych i raczej rzadko okazujecie uczucia. Złączone nogi mówią jednak o potrzebie bliskości i przywiązaniu do partnera.

Rozgwiazda

Mężczyzna w czasie snu zajmuje prawie całą powierzchnię łóżka, ty leżysz na wąskim skrawku. Taki układ ciał wskazuje na dominującą pozycję partnera w związku.

Twarzą do siebie

Podczas snu wasze twarze zwrócone są do siebie, splatacie się w bliski kokon, obejmując partnera ramionami i nogami. Taka pozycja jest efektem silnych emocji i przeżyć, może jednak świadczyć o uzależnieniu dwojga ludzi od siebie.

Bliźnięta syjamskie

Jeżeli podczas snu jesteście złączeni ze sobą plecami lub pośladkami, oboje cenicie swoją niezależność. Stykając się ze sobą udowadniacie, że macie do siebie zaufanie i potraficie być ze sobą naprawdę blisko.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD