Uśmiech:)


Źródło: weblog.infopraca.pl

To takie proste. Wystarczy się uśmiechnąć, żeby uruchomić wyjątkowo dla korzystne mechanizmy w naszym organizmie.  Wydzielają się hormony szczęścia, takie jak endorfiny i wzmacnia się nasz układ immunologiczny. Jeśli będziemy nasz uśmiech praktykować regularnie i konsekwentnie będziemy zdrowsi: poziom hormonów stresu, czyli kortyzolu i adrenaliny się zmniejszy, ciśnienie krwi się ustabilizuje, a mięśnie zrelaksują.

Uśmiech ma same korzyści! Dlaczego więc tak rzadko spotykamy osoby uśmiechnięte od ucha do ucha? Może dlatego, że taki objaw radość uważamy za infantylny. To niesłuszne. Oczywiście, że kiedy idziemy pustą ulicą lepiej nie posyłać serdecznego (w naszym mniemaniu) uśmiechu do przypadkowych osób (może być to niebezpieczne, tak okazywana uwaga może być odebrana jak zaczepka).  W każdej innej prostej sytuacji komunikacyjnej uśmiech wiele ułatwia i pomaga.

Na początku warto uśmiech ćwiczyć, próbować, nawet ze sceptycznym nastawieniem. Warto, chociażby po to, aby móc zaobserwować zmiany jaki nasz uśmiech wywoła wśród otaczających nas ludzi. Uśmiechajmy się, przyniesie to wiele dobrej energii nam samym, jak i innym.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD