Wiosenne przeziębienie


Źródło: www.w-spodnicy.pl

Z każdym dniem robi się coraz cieplej, a my z chęcią zamieniamy zimowe ubrania na lżejsze. Nietrudno więc o wiosenne przeziębienie, można go jednak uniknąć.

Wiosną, podobnie jak jesienią, nasz organizm może być osłabiony. Pierwsze promienie słońca połączone z niespodziewanymi opadami deszczu mogą okazać się przyczyną przeziębienia. W porze wiosennej łatwo o katar i kaszel, należy więc zadbać, by łatwo się chorobie nie poddać.

Możemy zatroszczyć się o naturalne wzmocnienie naszego organizmu – chociażby poprzez picie herbaty z cytryną. Źródłem witaminy C mogą być ponadto natka pietruszki, kiszona kapusta, papryka, pomidory czy brokuły. Poza tym trzeba pamiętać o odpowiednim dobrze ubrań. Nie zapominajmy starych przysłów – „Kwiecień-plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata!”. Zamiast naiwnie wierzyć, że poranne słońce utrzyma się przez cały dzień, zabierzmy lepiej ciepły sweter lub kurtkę, a także obowiązkowo – parasol! Ważne, by nie ubierać też zbyt lekkiego obuwia, które podczas wiosennej ulewy z pewnością przemoknie oraz by chronić głowę przed mocnym wiatrem i deszczem. To przez głowę bowiem organizm wychładza się najbardziej. Wiosna to zdecydowanie zbyt wczesna pora na wybieganie z domu z mokrymi włosami!

Mimo kapryśnej pogody nie rezygnujmy jednak wiosną ze spędzania czasu na świeżym powietrzu, a zwłaszcza z uprawiania sportów. Wiosenne podmuchy wiatru nie zaszkodzą nam, jeśli do wybranej przez nas aktywności dobierzemy odpowiedni strój!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD