Nawilżanie po czubek głowy


Wyglądające coraz częściej słońce powoduje, że zaczynamy rozglądać się za kremami z odpowiednimi filtrami. Tym samym zapominamy o skórze na czubku głowy, która jest tak samo narażona na promieniowanie słoneczne jak skóra twarzy.

W codziennej pielęgnacji pamiętamy o twarzy, ciele, włosach czy paznokciach, lecz niejednokrotnie nie zastanawiamy się nad pielęgnacją skóry głowy, aż po sam jej czubek. Istotne jest, by zwrócić uwagę na skórę głowy i zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Promienie słoneczne powodują, że skóra na czubku głowy może się pogrubiać, łuszczyć i wysuszać. W efekcie, kiedy będziemy już w wieku z widocznymi kurzymi łapkami, skóra zacznie się przerzedzać i prześwitywać przez włosy.
W związku z tym, zapytaj swoją fryzjerkę o odpowiednią do Twojej skóry głowy pielęgnację i kosmetyki. Jeśli odczuwasz swędzenie skóry głowy, pamiętaj także, by wybrać się do dermatologa, on rozpozna sytuację i zaleci odpowiednie leczenie.

A najważniejsze – pij minimum 2 litry wody dziennie, to wpłynie na nawilżenie całego organizmu i skóry – od stóp, aż po sam czubek głowy!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD