Chroń skórę i włosy na basenie


Źródło: mobini.pl

Korzystając z kąpieli w basenach często zapominamy o odpowiedniej ochronie włosów oraz skóry. Związki chemiczne zawarte w wodzie kąpielisk publicznych bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję naszego ciała.

Skóra staje się wysuszona, a włosy mogą się łamać. Objawy te nasilą się, jeżeli regularnie uczęszczamy na basen. Dlatego warto pamiętać, by za każdym razem po wyjściu z wody, od razu udać się pod prysznic. Czysta woda spłucze z włosów oraz skóry chemię. Nie należy używać do kąpieli zwykłego mydła w kostce, bo choć pięknie pachnie, niszczy płaszcz lipidowy skóry, a ten chroni naskórek przed uczuleniami oraz chorobami, na przykład grzybicą. Warto zaopatrzyć się w delikatny środek myjący z właściwościami odbudowującymi warstwę lipidową. Tuż po kąpieli wskazane jest użycie balsamu głęboko nawilżającego.

W kwestii włosów znaczący jest czas na jaki pozostawimy na nich związki chemiczne. Oczywiście im dłużej, tym gorzej dla naszej fryzury, ale także skóry głowy. Dlatego bezpośrednio po wyjściu z basenu należy umyć włosy delikatnym szamponem. Jeśli nasze ciało bądź włosy w bliskim czasie poddawane były zabiegom kosmetycznym lub fryzjerskim, powinno zrezygnować się z basenu na jakiś czas, ponieważ naruszony naskórek jest znacznie bardziej podatny na infekcje.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD