Fryzura do rysów twarzy


Źródło: blip.pl

Idealna fryzura to nie tylko perfekcyjne cięcie i wpasowanie się w aktualne trendy. Twoje uczesanie musi przede wszystkim pasować do rysów twarzy. Znajdź swój typ urody i przeczytaj nasze wskazówki, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy.

Twarz okrągła

Masz niskie czoło, pełne policzki i zaokrąglony podbródek? Najlepsze dla twojego typu twarzy są proste włosy, sięgające poniżej linii brody. Wycieniowane końce wysmuklą buzię i dodadzą rysom lekkości. Unikaj loków i zbyt krótkiego cięcia, które mogą sprawić, że twoja buzia będzie wyglądać na pełniejszą niż jest w rzeczywistości.

Twarz owalna

Przy twoim typie urody, wysokim czole i wydłużonym podbródku, sprawdzą się zarówno delikatne fale, jak i włosy gładko zaczesane w koński ogon lub kok. Zrezygnuj z przedziałka pośrodku głowy, czesz się na bok. Wypróbuj też fryzury z grzywką. Wybierz tę dłuższą i skośną. Twarz owalna doskonale prezentuje się przy włosach o jednakowej długości.

Twarz trójkątna

Jeżeli masz szerokie czoło i wąską brodę, wybierz fryzurę wycieniowaną na wysokości szyi np. klasycznego boba. Twoje włosy powinny rozszerzać się u dołu i delikatnie zachodzić na policzki. Cel: należy optycznie skrócić czoło i złagodzić linię szczęki. Dobrym pomysłem są również miękkie loki i prosta lub asymetryczna grzywka.

Twarz kwadratowa

Buzię z szerokim czołem i wyraźnie zaznaczoną żuchwą wysmukli fryzura z półdługich włosów. Dobrym pomysłem jest nadanie włosom objętości na czubku głowy. Wskazane są delikatne fale i loki, które złagodzą ostre rysy twarzy. Unikaj zbyt długich i prostych włosów oraz fryzur z zasłaniającą czoło grzywką.

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD