Kosmetyki z retinolem


Źródło: gazeta.pl

Retinoidy, to pochodne witaminy A. Już na samym początku należy zapamiętać na zawsze, że to prawdziwe eliksiry młodości oraz źródło witamin dla skóry!

Retinol stosowany w produktach kosmetycznych występuje w kilku formach: jako witamina A, retinal, kwas retinowy, octan retinolu, propian retinylu oraz polimitynian retinylu. Skuteczność kosmetyków z retinolem zależy głównie od jego stężenia w produkcie. Niestety producenci sporadycznie podają dane dotyczące stężenia, a dla nas to bardzo istotna informacja. Skuteczne stężenie retinolu to przedział od 0,25 do 1%. Okazuje się bowiem, że retinoidy są zbawienne dla skóry- zarówno tej młodej, jak i starszej. Rozwiązują problemy trądziku oraz wielokierunkowo odmładzają skórę. Witamina A sprawia, że zwiększa się liczba komórek skóry, dzięki czemu jest ona grubsza i gęstsza. Działa pozytywnie na warstwę kolczystą, a to oznacza, że wypiętrza warstwy skóry sprawiając, że jest ona pełna życia. Retinoidy szybciej i bardziej równomiernie usuwają stary naskórek, dlatego cera staje się rozświetlona i wygładzona, a stara warstwa nie zatyka porów. W skórze właściwiej stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, który potrzebny jest nam do wypełniania zmarszczek. Retinoidy mają bardzo duże znaczenie w procesie starzenia się skóry, ponieważ hamują enzymy, które rozkładają kolagen. Enzymy te (kolagenaza oraz metaloproteinaza) regularnie tną włókna kolagenu na małe cząsteczki, przez co skóra traci swoją naturalną sprężystość i wiotczeje.

Kremy do twarzy z pochodnymi witaminy A powinny na dobre zagościć w naszych kosmetyczkach, a regularne korzystanie z nich powinno wpisać się w codzienny rytuał pielęgnacyjny.

W pierwszym okresie stosowania specyfików bogatych w retinoidy mogą pojawić się reakcje kojarzone z alergią, jednak to tylko efekty podrażnienia. Nieprzyzwyczajona do witaminy A skóra może być zaczerwieniona, swędzieć, a nawet być obrzęknięta. Trzeba odczekać ten czas, zminimalizować stosowanie danego kremu, a następnie stopniowo przyzwyczajać skórę do większych i częstszych dawek. Produkty z retinoidami skierowane są głównie do pielęgnacji twarzy, ale znajdziemy także specjalne kremy do okolic oczu oraz balsamy do ciała.

Witamina A jest naprawdę dobra na wszystko, działa pozytywnie nawet na rozstępy!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD