Wybieramy buty na trening


(źródło: womenshealthmag.com)

Sport to zdrowie i piękna sylwetka, ale również ryzyko kontuzji narządu ruchu. Dobre buty sportowe zapewniają komfort i bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Minimalizują bolesne przeciążenia mięśni i stawów oraz wspomagają efektywność treningu.

Producenci obuwia sportowego oferują szeroką gamę modeli, które dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów i technologii zapewniają wysoki komfort treningu. Buty mają różny krój, wytrzymałość, giętkość i grubość podeszwy. Wybór odpowiednich butów podyktowany jest przede wszystkim ich przeznaczeniem.

Osoby, które uprawiają dyscypliny wymagające dużej dynamiki ruchów, np. bieganie, tenis, koszykówka muszą zapewnić dobrą amortyzację i stabilizację stopy. Takie obuwie zapobiega ryzykom kontuzji dzięki specjalnie zaprojektowanej dwuwarstwowej podeszwie. Grubsza część amortyzuje uderzenia stopy o podłoże, a cienka warstwa zapewnia dobrą przyczepność. W butach do ćwiczeń aerobowych podeszwa jest cieńsza i bardziej elastyczna niż w modelach do biegania. Buty trekkingowe powinny sięgać powyżej kostki i zapobiegać ślizganiu się stopy przy chodzeniu po mokrych powierzchniach.

Bez względu na rodzaj ruchu, obuwie sportowe musi być wygodne i dopasowane do twojej stopy. Buty do ćwiczeń powinny dobrze trzymać piętę i zapewniać palcom swobodę ruchu. Ich wybór musi być przemyślany i podyktowany wysoką jakością i funkcjonalnością użytkowania, a nie chwilowymi trendami w modzie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD