Cukrowa depilacja


(fot. besthairremovalreviews.org)

Szukasz skutecznej i bezpiecznej metody depilacji? Sięgnij po naturalną pastę cukrową, a skóra będzie gładka i miękka w dotyku nawet przez kilka tygodni. Zobacz, jak przygotować pastę do depilacji domowym sposobem.

Mieszankę na bazie cukru, soku z cytryny i wody stosują od wieków kobiety na Bliskim Wschodzie. W Polsce metoda ta popularna jest od niedawna, głównie jako alternatywa dla depilacji woskiem. Pasta cukrowa przeznaczona jest do depilacji całego ciała, w tym także twarzy, pach i miejsc intymnych. Zbędne włoski usuwane są wraz z cebulkami, dlatego efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez 4-5 tygodni. Pasta cukrowa doskonale sprawdza się przy depilacji skóry wrażliwej. Nie zawiera sztucznych substancji i konserwantów, dlatego nie podrażnia skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych. Włosy usuwane są z kierunkiem ich wzrostu. Dlatego cukrowa depilacja jest mniej bolesna niż usuwanie zbędnego owłosienia depilatorem lub woskiem. Naturalne składniki pielęgnują ciało.  Po zabiegu skóra jest nawilżona i miękka w dotyku.

Pastę cukrową możemy kupić w drogerii lub przygotować samodzielnie w domu. Potrzebne będą dwie szklanki cukru, 100 ml wody i 100 ml soku z cytryny. Składniki wlewamy do małego rondelka i podgrzewamy przez ok. 30 minut, mieszając drewnianą łyżką. Dobrze przygotowana masa ma półpłynną i klejącą konsystencję. Po ostudzeniu gotową mieszankę przekładamy do zamkniętego pudełeczka. Nabieramy niewielki kawałek pasty i formujemy z niego kulę, którą przykładamy do depilowanego miejsca. Energicznym ruchem odrywany włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zabieg można wykonać również „na ciepło”. W tym celu nakładamy cukrową masę na skórę. Przyklejamy bawełniany plaster, czekamy aż zastygnie i usuwamy włoski. Pastę cukrową przygotowaną domowym sposobem można przechowywać przez kilka miesięcy.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD