Masaż modelujący sylwetkę


fot. new-fashion-2010.com

Lecznicze właściwości dotyku znane są od wieków. Masaż to wspaniały relaks dla duszy i ciała. Ale też skuteczny sposób na poprawę kondycji skóry i modelowanie ciała. Poznaj ujędrniające właściwości automasażu, który możesz wykonać we własnej łazience.

Łagodne poklepywanie i uciskanie ciała poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, eliminuje toksyny i wspomaga walkę z cellulitem. Automasaż możesz wykonać na mokro pod prysznicem za pomocą szorstkiej gąbki lub specjalnej rękawicy. Wykorzystaj ujędrniającą siłę wody, polewając ciało na przemian ciepłą i zimną wodą. Zacznij od stóp, kierując strumień wody w stronę serca.

Dobre efekty daje też masaż wykonywany bezpośrednio po kąpieli. Posmaruj skórę ujędrniająco-wyszczuplającą oliwką. Masaż rozpocznij od delikatnego poklepywania i ugniatania ciała. Następnie chwyć dłońmi skórę nad kolanem tak, aby kciuki i palce stykały się ze sobą. Energicznymi ruchami wykonaj masaż w kierunku bioder. Ruchy powtórz kilka razy. W ten sam sposób możesz poprawić sprężystość i elastyczność pośladków i brzucha. Podczas zabiegów wykonywanych domu sprawdzają się też drewniane i plastikowe masażery ze specjalnymi wypustkami, które doskonale poprawiają ukrwienie i jędrność skóry.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD