Płaszcz na Alarm


Camaieu, Balcky Dress, H&M

Pierwsze dni wiosny bywają bardzo ciepłe, wręcz upalne, by potem znowu zaskoczyć nas chłodem. Pogoda „w kratkę” przysparza kłopotów. Łatwo wówczas o przeziębienie, a także dyskomfort w ciągu dnia, gdy okazuje się, że nasze ubranie nie jest dostosowane do aktualnej pogody. Raz jest za zimno, a raz zbyt gorąco.

Mówi się, że maj jest najpiękniejszym miesiącem roku w Polsce. To prawda, ale trzeba się na ten czas wyjątkowo dobrze przygotować, bo o ile w kwietniu spodziewamy się chłodniejszych dni, a w czerwcu przyzwyczajeni jesteśmy do upałów, o tyle właśnie maj potrafi robić temperaturowe niespodzianki!

Płaszcz o specyficznym kroju dużej litery „A” sprawdzi się również w upalne dni. Swoim krojem przypomina wizualnie sukienkę w stylu lat 60- kończy się tuż przed kolanem lub jest jak mini. Wiosenny płaszcz jest lekki i przewiewny. Może być wykonany z koronkowego materiału o dużych oczkach, jak w płaszczu Louisa Vuittona. Powinno nosić się go raczej luźno. Część z nich nie posiada guzików, a niektóre można zawiązać ozdobną kokardą pod szyją. Niezbyt długie rękawy (3/4) sprawiają, że w maju nie będzie w nim zbyt gorąco. Taki typ płaszcza z pewnością zabezpieczy nas przed falami gorąca lub zimna w czasie zmiennej pogody!

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD