„Pasja wygrała z moim wyuczonym zawodem” – wywiad z Kubą Boneckim


(fot. Adam Balcerek)

Kuba Bonecki, młody, zdolny architekt, który w pewnym momencie swoje życia postanowił zostać projektantem. Opowiada o swoich pasjach, modzie, projektowaniu, gwiazdach i marzeniach.

Aleksandra Kołosowska: Przeczytałam, że na początku swojej drogi byłeś architektem. Co spowodowało, że postawiłeś na projektowanie?
Kuba Bonecki: To dwie dziedziny sztuki, które nie wykluczają się. Ale pasja wygrała z moim wyuczonym zawodem, do którego regularnie powracam projektując wnętrza.

W 2006 roku wziąłeś udział w konkursie Oskary Fashion, zostałeś jego finalistą. Co skłoniło Cię do udziału w tym konkursie?
Chęć sprawdzenia swoich umiejętności i dotknięcie nowego nurtu sztuki.

Ubierasz wiele gwiazd. Która z nich jest według Ciebie najbardziej wymagająca?
Każda gwiazda jest wymagająca, ale relacje, które buduje z nimi opierają się na wspólnych przemyśleniach i kreatywnych działaniach.

Jest jakaś gwiazda, z którą nie miałeś jeszcze okazji pracować a bardzo byś chciał?
Jest takich wiele 🙂

Pamiętasz najbardziej stresujący moment w Twojej karierze?
Oczywiście było ich wiele. Zawsze w trakcie realizacji każdego projektu denerwuje się czy ostateczny rezultat będzie zaakceptowany przez odbiorcę.

Jak powstają Twoje projekty? Starasz się dopasować klientkę do wcześniej zaprojektowanych kreacji czy najpierw patrzysz na klientkę a dopiero później myślisz o projekcie?
Zazwyczaj klientka ma swój pomysł na kreacje. Moim zadaniem jest dobór fasonu, kroju, koloru lub wymyślenie kreacji od samego początku do końca. Poprzedzone jest to oczywiście długimi rozmowami i dywagacjami na temat tego indywidualnego projektu.

Czym się inspirujesz tworząc ubrania?
Inspiracją dla mnie są ludzie, zjawiska przyrodnicze, podróże, kino, teatr…

Masz swojego guru w świecie mody?
Mam dwóch projektantów, których bardzo cenie i są to Tom Ford i Aleksander Mcqeen.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć Twoją najnowszą kolekcję?
Można było zobaczyc 11 kwietnia, ale juz niebawem specjalna kolekcja inspirowana bajkowymi motywami.

Jakie będą trendy w sezonie jesień/zima 2012? Na co kobiety powinny zwrócić szczególna uwagę?
Powszechnie wiadomo, że trendy wracają niczym bumerang. Królujące obecnie pastele znalazły swoje miejsce w kolekcjach jesień zima 2012 m.in. Balmain i Chloe. Modne w ubiegłym roku peleryny z lat 70-tych lansuje Marni, w wersji wieczorowej Gucci, a barokowe dzieła sztuki trafiły do kolekcji Dolce&Gabbana. Triumfalnie powraca również kobalt w wersji total look i militarny, a jednocześnie elegancki styl.

W kwietniu wziąłeś udział w charytatywnej akcji organizowanej na rzecz fundacji Jolanty Kwiaśniewskiej Porozumienie bez Barier. Tzn., że lubisz pomagać?
Zawsze chętnie biorę udział w takich akcjach. Czuje się zaszczycony, że mogę wspierać choć trochę osoby potrzebujące pomocy. Przygotowuje kolekcję,z której część dochodu ze sprzedaży będzie przekazywana na cele charytatywne.

Czy Tobie też ktoś pomógł w drodze na szczyt? Jesteś komuś szczególnie wdzięczny?
Bezwarunkowo są to moi rodzice, którzy zawsze wspierają mnie w moich działaniach i umożliwiają mi realizacje zamierzonych celów i przedsięwzięć.

Jak wygląda tradycyjny dzień z życia projektanta?
Poranek przed komputerem, południe w pracowni i tworzenie projektow, międzyczasie spotkania biznesowe . Wszystko to co sprawia mi najwieksza przyjemność.

Każdy z nas posiada jakieś rzeczy bez których nie mógłby żyć. A Ty, nie wyobrażasz sobie życia bez?
Rodziny, przyjaciół i rzeczy z tzw. sentymentem.

Jesteś młodym, spełnionym zawodowo człowiekiem. O czym marzysz?
Marze o poszerzaniu swoich horyzontów, pogłębianiu umiejętności i wewnętrznym spokoju.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD