„50 twarzy Greya” już w Polsce!


(fot. materiały prasowe)

Od dziś w polskich księgarniach pojawiło się długo wyczekiwane tłumaczenie amerykańskiego bestsellera „50 shades of Grey”. W Polsce książka została wydana pod tytułem „50 twarzy Greya” i jest pierwszą częścią trylogii Erika Leonarda Jamesa. Czy Polki podobnie jak Amerykanki zafascynuje erotyczna przygoda Anastasii Steele?

Powieść „50 shades of Grey” niewątpliwie odmieniła życie seksualne milionów kobiet w Ameryce. Dziś jest dostępna także w Polsce, ale czy Polki są na nią gotowe? W USA w ciągu trzech pierwszych miesięcy od dnia premiery książka rozeszła się w liczbie 20 milionów egzemplarzy i wywołała ogromne poruszenie. Jedni są zachwyceni, inni nie szczędzą słów krytyki. O czym właściwie jest powieść, która wzbudza tak skrajne emocje?

Jest to opowieść o znajomości z pozoru niewinnej studentki literatury i dojrzałego, przystojnego biznesmena, których los „przypadkiem” na siebie skieruje, ale później, już w pełni świadomie, połączy. Anastasia dzięki tajemniczemu mężczyźnie stanie się miłośniczką perswazyjnego i wyuzdanego seksu, którego tajniki będzie miała okazję poznawać u jego boku. Nagle odkryje głęboko skrywane fantazje, zazna rozkoszy, jakiej do tej pory nie znała. Christian Grey, kochanek Anastasii, okaże się postacią dość mocno złożoną i skomplikowaną. Nosi w sobie głęboko skrywane tajemnice i sekrety, które jednocześnie przerażają i fascynują oczarowaną nim dziewczynę. Jak potoczą się losy tych dwojga, czy będziecie w stanie przebrnąć przez dość dokładne opisy spotkań kochanków i nie zacząć zastanawiać się nad własnymi fantazjami?

Według krytyków literackich książka napisana została prostym językiem, a słownictwo pozostawia wiele do życzenia, ale skoro historia sama w sobie jest tak bardzo pociągająca, czy w tym przypadku jest to aż tak bardzo istotne? Do tej pory sięgnęło po nią ponad 40 milionów czytelników – świadomie nie piszę czytelniczek, gdyż przypuszczam, że niejeden mężczyzna zechciał poznać erotyczną historię Anastasii. Jeśli książka trafi w Wasze ręce, napiszcie o Waszych odczuciach, jestem bardzo ciekawa co o niej sądzicie.

Życzę przyjemnej lektury.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD