Najmodniejszy i jeden ze zdrowszych sportów świat


(fot. urodaizdrowie.pl)

Z całej gamy dyscyplin sportowych trudno powiedzieć, który może być najzdrowszym i najefektywniejszym sportem świata. Okazuje  się, że jest nim niedawno odkryty squash.

Squash,  jest grą zespołowa, która polega na naprzemiennym odbijaniu rakietą piłki od ścian, w sposób utrudniający przeciwnikowi jej prawidłowy odbiór. Proste zasady, mało skomplikowane techniki gry, aż trudno uwierzyć, że squash zyskał miano  najzdrowszego sportu na świecie.

Gra jest niezwykle szybka. To właśnie w dynamice tkwi jej piękno – wymaga pokonywania własnych barier kilka razy na minutę, co daje prawdziwie uzależniającą satysfakcję. Jedną z największych zalet tego sportu jest również fakt, że mecze można rozgrywać już od pierwszych kroków na korcie, a kilka lekcji z trenerem – poznanie podstaw techniki i kilku prostych sztuczek – wystarczy, by dogonić bardziej doświadczonych graczy.

Squash – wysiłek dla ciała i umysłu

Kondycja i siła to za mało, gra wymaga również inteligencji, po to by szybko  reagować  na ruchy przeciwnika oraz orientować się w liczbie możliwych zagrywek. Squash angażuje wszystkie części ciała – pośladki, uda, łydki, ramiona, mięśnie pleców oraz brzucha.

Squash – modny w dużych miastach

Squash sport dla zabieganych  mieszkańców dużych miast, zestresowanych biznesmenów, kobiet chcących rzeźbić sylwetkę. To gra niezwykle wciągająca, dzięki czemu można zapomnieć przez chwilę o problemach, wyłączyć myślenie  o obowiązkach, po prostu odreagować stres poprzez wysiłek fizyczny.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD