Wieczorna pielęgnacja ciała najważniejsza, czyli jak być egoistką po 20:00


(fot. spatargi.pl)

Preparaty silnie działająca; maseczki, masła, serum stworzone do stosowania na noc

Nie od dziś wiadomo, że sen to najlepszy kosmetyk. Tym bardziej wieczorna pielęgnacja powinna być dokładna, intensywna, z bogato dobranymi składnikami odżywczymi w stosowanych kosmetykach. Warto wybrać masło do ciała, mus, kremy o cięższej konsystencji niż lekkie mleczko, bo przecież im bogatsza konsystencja, tym więcej właściwości odżywczych. To właśnie wieczór jest najlepszą porą na zabiegi: peeling, oczyszczająco-nawilżająca maseczka, jest gwarancją na promienną cerę nad ranem. Pragniesz odprężenia po ciężkim, stresującym dniu? Relaksujący masaż z grubą warstwą kremu to idealny sposób na wieczorne odprężenie, dodatkowo można nałożyć rozgrzany ręcznik na czoło. Dla twarzy noc to pora odpoczynku od ciężkiego makijażu, zanieczyszczeń powietrza, zmian atmosferycznych. Wymaga ona prostego zabiegu: dokładnego umycia, osuszenia i wmasowania nawilżającego kremu. Ważne, aby krem do twarzy wsmarować zaraz po kąpieli. Chodzi o to, że skóra w ciągu pierwszych minut po wyjściu z wody traci najwięcej wilgoci i należy ten proces jak najszybciej zahamować. Czasami na całą noc warto nanieść również lekką maseczkę, promienna twarz gwarantowana.

Masaż ciała

Gęsty kosmetyk wchłania się dobrze, pod warunkiem, że zrobisz dokładny masaż. Skorzysta na tym twoje ciało, będzie zdecydowanie jędrniejsze, bez znaków cellulitu. Lekki masaż w okolicach oczu to również świetny seans dotleniający skórę, należy go wykonywać okrężnymi ruchami, kreśląc po skórze ósemki. Ruchy głaszczące na przemian z delikatnym uciskiem miejscowym poprawia krążenie krwi, odpręża mięśnie, pobudza wydzielanie endorfin.

Dla skóry noc to regeneracja

Podczas snu skóra poddana jest silniejszej regeneracji, następuje odnowa komórek. Silne kremy stymulują proces rozmnażania komórek skóry oraz jej regeneracji. Dodatkowo noc to brak słońca, nadmiernego nasłonecznienia, zmian temperatury, naskórek wolny od stresu i wolnych rodników w pełni może skupić się na odnowie i naprawianiu uszkodzeń, które pojawiły się w ciągu dnia. Co więcej witamina A, C, zawarte w kremach działają efektywniej, a to właśnie za sprawą braku promieniowania, nie ulegają rozkładowi i są też lepiej wykorzystywane przez skórę.

Oprócz niezawodnych kosmetyków, starannej pielęgnacji podstawą jest spokojny sen. Poczujesz go otoczona zapachem odprężającej lawendy, aromat traw, morskich zapachów, wzmocnionych cytrusowymi zapachami.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD