Jak w jednej drużynie


(fot. mamazone.pl)

Czy istnieje szansa na odbudowanie wzajemnej bliskości po zdradzie?

Gdy partner zdradzi, ale chce to naprawić, możesz, pomimo najszczerszych chęci, mieć wielki problem z wybaczeniem mu niewierności. Wyczekujesz momentu, w którym w pełni poczujesz, że partner szczerze żałuje i uwolnisz się od nawału cichych, zagryzających wewnętrzny spokój wątpliwości, bolesnych, otwartych pytań i sprzecznych emocji. Niekiedy dziwisz się sama sobie, że odzyskiwanie zaufania do drugiej osoby trwa tak długo i przynosi nieraz tylko krótkotrwałe rezultaty.

W obliczu zdrady, zatruwającej i unieszczęśliwiającej obie strony, istotne jest odpowiednie nastawienie do bardzo trudnego zadania, jakim jest odbudowanie wzajemnego zaufania. Wymaga to pełnego zaangażowania obu partnerów, którzy podejmą wspólną decyzję o ratowaniu swego związku. Oznacza, że razem ustalacie plan „walki”. Tworzycie jedną drużynę, wspólny front.

Liczą się najdrobniejsze gesty. Czy nie cieszyłabyś się, gdyby partner opowiadał Ci o wszystkim, co przeżył w ciągu dnia, nawet o błahostkach? Czy mogłabyś każdego dnia powiedzieć, że go kochasz? Warto, by partnerzy powiedzieli sobie wprost, jakie konkretne czyny umożliwią każdemu z nich odbudowanie zaufania do drugiej osoby.

Możecie umocnić wasz związek zespoloną pracą nad odzyskiwaniem tego wszystkiego, co straciliście oboje.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD