Zmiany z miłością


(fot. abcslubu.pl)

Za dużo każda miłość chce

Jonasz Kofta

Jakie miałaś oczekiwania co do swojego małżeństwa? Czy zastanawiałaś się, do jakiego celu ma ono zmierzać?

Małżeństwo można porównać do podróży w dalekie, egzotyczne kraje. Udajesz się w zupełnie nowe dla siebie miejsce. Jesteś serdecznie ugoszczona słowami: „Powitaj ciepło ten urokliwy zakątek – swój dom na zawsze”. Uświadamiasz sobie, że wyruszyłaś w podróż, z której nie możesz już zrezygnować.

Sukces w małżeństwie może zależeć od tego, czy jesteś przygotowana na zmiany. Spróbuj wypracowywać w sobie rozsądne podejście do związku, na przykład nie spodziewaj się, że tobie i partnerowi zawsze to samo będzie sprawiało przyjemność albo że będziecie się kierowali w życiu identycznymi wartościami. Oczywiście z każdych różnic zdań mogą się wyłonić problemy, ale ani ty, ani twój współmałżonek nie musicie do tego dopuszczać. Odważnym i nacechowaną oddaniem miłością jest powzięcie zdecydowanego postanowienia, aby bez względu na okoliczności utrzymać swą miłość do partnera. Wobec takiego nastawienia niemal każda burza w związku nie tak zaskakuje i nie wydaje się tak złowieszcza.

Pewien doświadczony współmałżonek stwierdził: Jeżeli chcesz, aby twoje małżeństwo było udane, musisz liczyć się z tym, że coś cię zaskoczy. Przecież z czasem ludzie i okoliczności się zmieniają.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD