Najchętniej razem


(fot. gazeta.pl)

Zadbanie o pełną emocjonalną bliskość z partnerem to krok milowy na drodze do satysfakcjonującego małżeństwa. Kluczowe znaczenie odgrywa poświęcanie czasu sobie nawzajem. Profesor socjologii Gabriell Turnaturi stwierdził, że 'między pełnym zaangażowaniem w związek a brakiem takiego zaangażowania tworzy się nisza dla zdrady’.

Wyobraź sobie, że w czas wrześniowego końca lata wybrałaś się z mężem na spacer do parku. Przeżywane wspólnie chwile wywołują w tobie ukojenie po stresującym dniu. Wtem z jednej z alejek w bezwładzie wpada na was rozbawiona grupka i, zanim się zorientowałaś, że to twoi znajomi, już zostałaś przez nich zaproszona na kręgle, na które właśnie się udają. Patrzysz roześmianymi oczami na Martę, Staszka, Kubę, Monię i masz nieodpartą chęć rozerwać się beztrosko w wesołej gromadce jak za starych, studenckich czasów. Wtem przez mgłę entuzjazmu docierają do Ciebie słowa męża o tym, że źle się czuje i chętnie pójdzie na kręgle, lecz innym razem. Uśmiech spada z twej twarzy. Na znak wielkiego rozczarowania wysyłasz mężowi mówiące, długie spojrzenie. Ale właściwie to możesz iść bez niego. Dlaczego jednak masz wątpliwości, czy tak postąpić?

Ukochany partner, z którym zapragnęłaś budować trwały, szczęśliwy związek, powinien plasować się w twojej hierarchii ludzi, z którymi lubisz spędzać czas, jako ta najcenniejsza osoba. Związek może przetrwać zawirowania losu i próby czasu tylko wtedy, gdy obie strony nie ustaną we wkładaniu wysiłku w pielęgnowanie pełnego zaangażowania, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego, i to nawet wówczas, gdy partnerowi przybywa lat.

Warto wykazywać inicjatywę i szukać pomysłowych sposobów na robienie czegoś wspólnie. Niekiedy, oprócz chęci, wystarczy dobra organizacja czasu i szczypta pomysłowości. Już samo dbanie o dom czy umycie samochodu może dać okazję do swobodnych rozmów i wspólnie przeżywanych radości. To, co zazwyczaj każdy w domu chce jak najszybciej zrobić sam i mieć to z głowy, może stać się przyjemniejsze i nie tak żmudne wtedy, gdy podzielicie się czynnościami i wykonacie to razem. Takie nacechowane lojalnością działania wyrażają wasze wzajemne pragnienie przybliżania i troszczenia się o siebie nawzajem.

 

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD