Seks w wielkiej pustce (cykl „Miłość z pogranicza”)


(fot. .photobucket.com)

Czy to możliwe, aby seks stał się przestrzenią bez gruntu, w której nie żyją żadne radosne odczucia?

Jedna z modnych medialnych przesłanek dla współczesnego człowieka dotycząca sposobu przeżywania przez niego własnej seksualności projektuje obraz nieskrępowanej, „bezproblemowej” chuci, której jednocześnie nie jest też obce zaspokojenie naturalnego pragnienia spełnionej miłości. Ludzie miło odurzeni jej rozbrajającą aurą sycą się bliskością, a ich intymny świat oczyszcza się z napięć i spontanicznie zakwita.

Naturalny obraz jednoznacznie przyjemnego seksu u niektórych ginie w niepamięci, i to paradoksalnie w czasach seksualnego rozprzężenia. Pojawia się za to niezrozumiała historia o bezradnym bólu i pulsującej pustce wewnętrznej.  Poniższy obrazek słowny, ujęty w formę mowy pozornie zależnej, stworzony na podstawie autentycznych wypowiedzi trzech kobiet, ma na celu poruszenie wyobraźni każdej z nas w oparciu o przeżywane przez te kobiety emocje.

Znalazła się w pustce w momencie docierania do najintensywniej przeżywanej  seksualnej rozkoszy i poczuła wtedy kłujący lęk. Całkiem nagle i bezgłośnie jej niedawne pragnienie spełnienia rozprysło się z bólem w bezświetlną kosmiczną przestrzeń. Rozładowanie, które pragnęła otrzymać, utknęło gdzieś przed jakimiś niedostrzegalnymi granicami, nie zostawiając śladu. Wewnętrzny świat nieśpiesznie począł się rozsypywać jak babeczka z piasku, aż osunął się w nicość. Gorący pocałunek ukochanego mężczyzny po stosunku stał się tą chwilą, w której z jakieś odległej nieznanej jej krainy dotarła do niej świadomość tego, że została całkowicie sama.

W taki metaforyczny sposób próbują opisać swe pełne cierpień doświadczenia seksualne kobiety zmagające  się z zaburzeniem osobowości borderline. Chroniczne uczucie pustki wewnętrznej i wszelka bliskość z drugim człowiekiem niezmiennie przepełniona psychicznym bólem to tylko dwie z całej gamy cech tworzących portret osób niestabilnych emocjonalnie.

Zachęcam do zmierzenia się z tym nietuzinkowym, chaotycznym i desperacko domagającym się zrozumienia światem, w którym może próbuje się odnaleźć świat Twój bądź Twoich bliskich.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD