Mój najlepszy przyjaciel


(fot. panikotka.pinger.pl)

Możecie mieć do mnie pełne zaufanie – nie kocham go i to się nie zmieni. …Jak to: zostawić !? Przecież to mój najlepszy przyjaciel!…

Niesamowite, jak łatwo każda z nas obdarza całkowitą ufnością świat swoich emocji. Przeczulonym, sokolim okiem przenikamy uczucia innych co do naszej osoby, z psim węchem i nosem przy ziemi obchodzimy każdy niejednoznaczny grymas twarzy tych, co chcą być coraz bliżej nas. Zawodzi nas jednak pamięć i po raz kolejny ulegamy wrodzonej skłonności do ufania w zasadność każdego własnego pragnienia. A przecież możemy oszukać same siebie tak, że nie dostrzeżemy swych prawdziwych pobudek. Jeżeli nieraz tak mało mamy prawdziwej wiedzy o sobie samych, to co dopiero powiedzieć o ukrytych pobudkach, myślach i sercu drugiego człowieka, także przyjaciela?

Dlatego i mężczyzna, i kobieta tworzący zaprzyjaźniony duet – jeżeli naprawdę szczerze chcą obdarowywać się dowodami tylko przyjaźni, a nie miłości czy namiętności –  utrzymają swą relację w odpowiednich granicach, jeżeli będą stwarzać jej odpowiednie ku temu warunki. Powinni unikać gestów i zachowań mogących świadczyć o czymś więcej i wzbudzających niepotrzebne wątpliwości i rozterki u drugiej strony. Nie posłuży ich przyjaźni przebywanie w romantycznej atmosferze tylko we dwoje. Jeżeli jedna ze stron rzeczywiście będzie gotowa tylko na związek pozbawiony seksualności, to przekroczenie granicy takiej znajomości może dla niej oznaczać poczucie odrzucenia, rozczarowania, zdrady i nieszczerości.

Aby spojrzeć prawdzie w oczy, nie należy pomijać faktu, że przyjaciel to ktoś, komu powierzamy swe sekrety i problemy. Zwierzanie się sobie w cztery oczy wzbudza u słuchającego empatię i pragnienie udzielenia wsparcia, okazania współczucia i akceptacji. Prawie niemożliwe byłoby nie wytworzenie się atmosfery budującej seksualne napięcie.

Zanim z werwą będziesz bronić swej damsko-męskiej przyjaźni, oblicz koszty i bądź przygotowana nie tylko na fascynujące uczuciowe meandry, ale także nieprzewidziane, bolesne napięcia i trudne do rozwiązania sytuacje.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD