Historia jednej znajomości


(fot. t1.gstatic.com)

Łukasz: Magda dobrze wie, jak panicznie boję się ją stracić.

Magda: Moi znajomi błędnie uważają, że Łukasz jest zaborczy.

Teraz pora na twoją refleksję.

Czy już na podstawie powyższych wypowiedzi dostrzegasz w tym związku coś niepokojącego? Historia sama w sobie nie jest skomplikowana. Zakochani znali się od trzech miesięcy. Łukasz traktował swą partnerkę jak królewnę, wręcz jej usługiwał. Zdarzało się, że próbował ją odciągnąć od niektórych znajomych, podsuwał jej innych, a nieraz dyktował, w co ma się ubrać.

Magda wyrażała się o Łukaszu z uznaniem, twierdząc, że chłopak ma po prostu swoje zasady. Uznała, że tak naprawdę to nigdy nie próbował jej do niczego zmusić, po prostu jest konkretny i bezpośredni, nie lukruje w kontaktach z innymi. Magda zwierzyła się też, że ta zazdrość imponuje jej; czuje wtedy, jak bardzo Łukasz jest w niej zakochany. Lubi jego rozmarzony, wlepiony w jej oczy wzrok.

Jednakże w zeszłym tygodniu Łukasz uderzył Magdę za to, że rozmawiała z innym chłopakiem.

Czy Łukasz jest mężczyzną, który potrafi okazywać miłość, szacunek i zrozumienie wobec ukochanej? Czy jest człowiekiem panującym nad swymi samolubnymi emocjami?

W odpowiedzi może ci pomóc jego wypowiedź: Nie mogę dopuścić, żeby mi ktoś odbił Magdę. Głupio mi, że ją uderzyłem, to jasne, ale potem ją przeprosiłem. Gdy tylko spojrzy na innego, to…sam nie mogę się zrozumieć, ale tak bardzo ją kocham…

Co ty byś zrobiła w takiej sytuacji?

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD