Miłość i śmierć


(fot. t3.gstatic.com)

To, że nie radzisz sobie ze swoimi emocjami po zerwaniu, jest naturalnym, po rozstaniu z bliskim człowiekiem, bólem – na podobieństwo żałoby po śmierci ukochanej osoby.

Zaraz po zawodzie sercowym każde pocieszne i rozsądne słowa mogą ci się wydawać pustymi frazesami. W tym smutnym okresie towarzyszy ci uczucie negacji i niewiary w to, co się zdarzyło. Oprócz tego, że związane z zakończeniem znajomości wydarzenia jakby do ciebie nie docierały, to dodatkowo twoje serce przeszywa pełna cierpienia złość na byłego partnera. Towarzyszy ci również rozpacz, którą próbuje wyrazić nagłe przekonanie: Jestem do niczego. Nikt nigdy mnie nie pokocha.

Według starożytnego przysłowia miłość jest potężna jak śmierć, więc zniknięcie takiego uczucia może przygniatać. Ostatnim etapem żałoby jest pogodzenie się ze stratą; z czasem uświadamiasz sobie, że życie po odejściu bliskiej osoby jest osiągalne, że twoje burzliwe emocje wypogadzają się i – co prawda na chwiejnych nóżkach i w pieluszkach – ale zaczynasz stawać na nogi.

Warto, w razie spontanicznej potrzeby, jeszcze sobie zaszlochać, ale potem trzeba zawsze pozwolić, by zapłakane oczy zaszczycało słońce.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD