Nasz związek i moje emocje


(fot. t0.gstatic.com)

Emocje będące pod kontrolą są piękne i pożyteczne, ale niekontrolowane mogą okazać się destruktywne – dla przejawiającego je człowieka i jego otoczenia.

Z tego względu, gdy pojawi się problem, najpierw obiektywnie go przeanalizuj i zastanów się, czy nie mogłabyś się z nim uporać w swoim sercu.

Pamiętaj, w razie sprzeczki nie możesz zmienić tego, co zaszło podobnie jak często nie możesz zapobiec pojawieniu się w tobie określonych uczuć. Masz jednak zawsze wpływ na swoje reakcje. Jeżeli przykładowo dasz się pochłonąć rozżaleniu, pozwolisz, by niejako ktoś drugi kontrolował twoje przeżycia i myśli.

Często nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego nachodzą nas określone emocje. Możemy jednak zawczasu przygotować sobie pomocną dłoń w postaci życzliwości bliskich nam osób, na przykład partnera. Gdyby spróbować codziennie opowiedzieć mu o czymś miłym, nawet błahym, co się akurat przeżyło, to w razie pojawienia się delikatnego problemu łatwiej będzie o nim porozmawiać z ukochanym w cztery oczy. Jednocześnie partner chętniej wysłucha.

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD