Prolog do „tak”


(fot. nga.gov.av)

Z jeden strony patrzysz na szczęśliwie uśmiechnięte pary, z drugiej zaś słyszysz o wielu rozwodach. Dlatego też u progu twojej decyzji o wejściu w związek dopadają cię wątpliwości. Jednak zdeterminowana pragnieniem szczęścia wierzysz, że przezwyciężysz wszystko.

Zasilany miłością osobisty wysiłek, trzymający sztamę z rozwagą, to efektywny duet budujący udane partnerstwo. Wątpliwości co do małżeństwa to rzecz naturalna i zrozumiała. Można jednak czuć się pewniej, analizując swoje wyobrażenia dotyczące przyszłego związku.

Jednakże niekiedy bardzo zakochanych w sobie ludzi zalewa impulsywnie silne przekonanie: będziemy żyć miłością! Innym przyświeca ich własna złota reguła: Chcesz zobaczyć idealne małżeństwo? Patrz na nas, bo we wszystkim się zgadzamy. Podpowiedzi płynące z rzeczywistości i świata faktów poddają weryfikacji takie wyobrażenia.

Miłość nie rozwiąże problemów finansowych i nie uchroni przed wynikającymi z tego kłótniami. Podobnie, jeśli partnerzy żywią przekonanie, że we wszystkim się zgadzają, to prawdopodobnie starannie ominęli drażliwe tematy. W małżeństwie jednak nie ma miejsca na takie luksusy.

Dlatego, by oszczędzić sobie napięć i rozczarowań w dzielonej z partnerem przyszłości, już przed ślubem zacznijcie ze sobą współpracować. W tym celu, po pierwsze, znajdźcie odpowiedzi na zasadnicze pytania, np.:

W jaki sposób już teraz dowodzę (ja, a także mój partner), że umiem odpowiedzialnie korzystać z pieniędzy? Czy będziemy mieć osobne konta bankowe czy wspólne? Jak będziemy planować nasze wydatki? Które z nas lepiej sobie poradzi z kontrolowaniem finansów i dokonywaniem opłat? Ile jedna osoba może wydać bez konsultacji z partnerem?

Pieniądze to jedna z głównych przyczyn waśni i rozwodów. Na omówienie związanych z nimi kwestii jest czas przed ślubem! Inne istotne do rozważenia pytania to np. jak okazuję już dziś gotowość do poświęceń? oraz: jak już teraz rozwiązuję konflikty?

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD