Stanowcza, choć cierpi


Rozstanie zawsze jest związane z dużym bólem i wytrąca z równowagi nawet wtedy, gdy strona wychodząca z tą inicjatywą jest pewna swego postanowienia.

Podczas podejmowania decyzji o zerwaniu z rozwagą przyjmuj opinie innych na temat zaistniałej sytuacji, gdyż tylko ty poniesiesz konsekwencje tej decyzji.

Może się zdarzyć, że odrzucony partner spróbuje udawać cierpiętnika lub skorzysta z efektownej, emocjonalnej manipulacji, by cię nie stracić. Aby rozmowa o rozstaniu miała sens i moc sprawczą, ty sama musisz być przekonana do tego, czego chcesz i pamiętać o sensie podjętej rozmowy.

Przecież tobie też nie jest łatwo; masz za sobą przykre godziny wypełnione dochodzeniem do trudnych refleksji, przyjemnymi z jednej, a bolesnymi z drugiej strony wspomnieniami i niekończącymi się wątpliwościami. Zgromadziłaś siły, odwagę, w końcu postanowiłaś zakończyć znajomość. I bynajmniej nie czynisz tego z powodu grymaśnego nastroju czy przeintelektualizowanej bagateli, robisz to z ważnej, osobistej przyczyny. Czyż nie?…

 

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD