Czary prosto z Kapelusza


(fot. t1.gstatic.com)

Mamy astronomiczną jesień w swej pełni barw i chociaż nasza polska jesień rozpieszcza nas ostatnimi promieniami słońca, dni stają się coraz krótsze a poranki coraz bardziej zimne. Dlatego też by uniknąć jesiennej chandry oraz uchronić swój organizm przed infekcjami należy obowiązkowo zaopatrzyć się w coś ciepłego na głowę.

Wybór mamy różnorodny, każdy z nas może wybrać sobie ten jakże istotny element garderoby według własnego uznania. Możemy przebierać w tradycyjnych czapkach, stylowych bertach czy ekskluzywnych kapeluszach. Jednakże często mamy problem z tym zakupem, bo albo nie możemy się zdecydować albo tak szybko się zdecydujemy, że zakupione przez nas okrycie głowy staje się najbardziej znienawidzoną rzeczą – bo później zdajemy sobie sprawę, że w tym kompletnie nam nie do twarzy.

Oto kilka sugestii dotyczących wyboru odpowiednio ciepłej czapki, kapelusza czy beretu [należy tu przypomnieć, że człowiek traci blisko 90% ciepła właśnie przez głowę. Oczywiście nasz model musi być atrakcyjny cenowo i wizualnie, bowiem ważne jest dobre samopoczucie w czasie wyboru i po sfinalizowanym zakupie.]

(fot. t1.gstatic)

– W tym sezonie królują właśnie kapelusze. Kapelusz jest sam w sobie bardzo elegancki, jednakże stanowi on również znakomite połączenie ze strojem cosual, nadając elegancję wykończeniu naszego ubioru. Zatem nie prawdą jest, że na kapelusz może pozwolić sobie jedynie dystyngowana persona najlepiej o szlacheckim pochodzeniu i to tylko przy      wyjątkowych okazjach. Kapelusze może nosić każdy, bo mamy tyle rodzai kapeluszy, że będzie on pasował do każdego typu urody i do każdej okoliczności.

– Dobrym rozwiązaniem będzie również wybór gustownego beretu, który zawsze będzie na modowym piedestale. Jest to dobre rozwiązanie dla kobiet o artystycznym usposobieniu, gdyż potoczny przydomek „Pani w berecie” lepiej zastąpić delikatnym określeniem „Żona Malarza” Najmodniejsze są w tym sezonie odważne kolory, które znakomicie uzupełniają się ze stonowanym kolorem płaszcza. Beret zatem powinien stanowić wyróżniający się komponent naszego codziennego stroju, by tym samym oddać pełnię kobiecego uroku.

– Natomiast tradycjonalistkom i minimalistkom pozostaje ogromny wybór czapek.

Bo tak naprawdę to nie ważne co się nosi, z czego się nosi i gdzie się kupuje. Ważne jest to jak się nosi.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD