Estetyczny kodeks medyczny


(fot. nowa-med.pl)

Na początku października w hotelu Hilton w Warszawie odbył się XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej. Rok rocznie bierze w nim udział wielu specjalistów, lekarzy z kraju i ze świata. Omawiają najnowsze trendy, zabiegi i procedury medyczne w tym roku dużo czasu poświęcili powikłaniom.

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging poinformowało o rozpoczęciu pracy nad Kodeksem Dobrych Praktyk w Estetyce Lekarskiej. Jest to przełomowe działanie i próba zapewnienia pacjentom większego bezpieczeństwa w gabinetach lekarskich. Towarzystwo nie działa jednak w pojedynkę, wraz ze Stowarzyszeniem Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Specjalistyczną Sekcją Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej planują zrewolucjonizować rynek usług medycznych.

„Pomysł stworzenia Kodeksu jest próbą podjęcia działań w kierunku podnoszenia poziomu świadczonych usług lekarzy oraz przeciwdziałania nieprawidłowościom, jakie zdarzają się również w odniesieniu do osób nieuprawnionych, wykonujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej” – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Sprawa jest poważna, mamy coraz więcej powikłań, zabiegi wykonują kosmetyczki czy kosmetolodzy a nie ma żartów. Pierwszy wypadek śmiertelny w Polsce, liczne doniesienia do prokuratury to tylko wierzchołek góry lodowej.

Pamiętajmy, że procedury lekarskie, botoks, kwas hialuronowy, peelingi, lasery itp. wykonuje lekarz, nie dajmy się zwieść cenom, nie pozwólmy na sobie eksperymentować. Zawsze w razie wątpliwości możemy sprawdzić na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej czy specjalista, do którego się wybieramy ma prawo wykonywania zawodu.

rejestr lekarzy NIL : http://rejestr.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd).

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD