Biel uśmiechu – złuda czy potęga?


(fot. encrypted-tbn0.gstatic.com)

Śnieżnobiały uśmiech ma Tatiana Okupnik i Natalia Kukulska, ostatnio nawet polskie gwiazdeczki reklamują swój zniewalający bielą uśmiech, występując w reklamach pasty do zębów. Lecz czy biel zębów Tatiana Okupnik zawdzięcza stosowaniu pasty blend-a-med. Na pewno nie. Raczej kosztownym zabiegom wybielającym w specjalistycznym gabinecie dentystycznym.

Istnieją oczywiście tańsze sposoby na uzyskanie efektu lśniącej bieli zębów np. zabieg lakierowania bądź po prostu zakup pasków wybielających lub żelu powszechnie dostępnych w aptekach. Rozjaśnić szkliwo zębów można również stosując domowe sposoby naszych babć (ostrzegam, że atestu niestety nie posiadają***) mycie zębów proszkiem do pieczenia lub rozdrobnionym węglem lekarskim.

Reklamodawcy prześcigają się w zachwalaniu swych produktów, używając przy tym argumentów oddziaływujących na psychikę człowieka. My, płeć piękna jesteśmy szczególnie wrażliwe i podatne na konsumencką manipulację. Utarty stereotyp kreowany przez media, iż dziewczyna o pięknym, białym uśmiechu jest szalenie atrakcyjna oraz z dziecinną łatwością oczaruje każdego faceta.

Ostrzegam was drogie Panie nie ulegajcie złudnemu bajkopisarstwu. Po pierwsze recepta na śnieżnobiały uśmiech – zadbaj by twoje zęby były zdrowe, gdyż tylko zdrowe jest piękne. Po drugie prawdziwe piękno kobiety nie kryje się jedynie w przebłysku atutu uśmiechu, bo to co najpiękniejsze jest nie widoczne dla oczu.W istocie widzi się tylko sercem (również tyczy się mężczyzn* a może przede wszystkim ich!).

W dzisiejszych czasach dużo łatwiej jest poprawić wygląd naszych zębów. Na każdym rogu widnieją plakaty usług dentystycznych, szczególnie rozwinął się system prywatnych klinik estetycznych. Jednak trafienie na dobrego dentystę to jak wygrana w totka, bo droga wizyta w ekskluzywnym salonie dentystycznym może zakończyć się ogromnym rozczarowaniem. Dlatego też ważne jest, aby dokładnie wybrać dentystę, a mianowicie każdy szanujący się doktor stomatologii ma własną stronę internetową z zakresem usług, cennikiem oraz wypowiedziami pacjentów. Przy umawianiu wizyty należy zwrócić uwagę czy termin nie jest zbyt szybki, należy także dopytać o długość trwania wizyty. Oczywiście najlepiej jest porozmawiać z osobą korzystającą z usług danego dentysty np. przy pierwszej wizycie kontrolnej zapytać mimochodem o stopień zadowolenia korzystania z oferowanych usług (bo w życiu bardzo sprawdza się biblijne powiedzenie strzeżonego Pan Bóg strzeże).

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD