Pierwszy farbowany włos…


(fot. encrypted-tbn3.gstatic.com)

Farbowanie, czy może lepiej pozostać przy naturalnym kolorze. Oto jest pytanie. Farba do włosów jest na wyciągnięcie ręki na sklepowych półkach, billboardach czy reklamach telewizyjnych. Owszem to niebiański produkt dla siwiejących już Pań, ale czy wskazany jest rozkwitającym dopiero co różyczkom.

A jeżeli już tak jesteśmy napalone na zmianę naszego image – włosy stanowią punkt kulminacyjny w zmianie naszego wizerunku, wybierzcie drogie Panie mniej drastyczną, łagodniejszą formę farbowania a mianowicie farbowanie castingiem bądź tak popularne swojego czasu pasemka.

Przy doborze koloru farby najlepiej pozbawionej dodatku amoniaku do koloru naturalnego włosów trzeba zachować szczególną ostrożność. Chyba nie chcemy przeżywać rozterek Ani z Zielonego Wzgórza. Wydaje się, że rudowłose Panie to szczęściary o niepodrabialnym ubarwieniu głowy. Nic bardziej mylnego z obserwacji rankingów wynika, iż Panie z rudą czupryną najczęściej decydują się na zmianę koloru włosów i to jeszcze przed osiemnastką! A taka J.Lo płaci kosmiczne sumy za swą rudość. Cóż życie.

Matka natura obdarzyła każdą z nas niepowtarzalnym odcieniem koloru włosów idealnie wkomponowanym w strukturę całego naszego wizażu. Więc po co mamy na siłę to zmieniać. A jeżeli kusi nas chwila zażycia aktorstwa – sprawmy sobie perukę! Peruka to swoiste wyjście awaryjne o efekcie odmienności wizualnej i zawsze istnieje możliwość powrotu do naturalności baz zbędnego kiczu.

Obecnie wśród gwiazd szalenie popularne są „naturalne odrosty”, które nadają złudne wrażenie naturalnego rozjaśnienia przez słońce. Na początku ten styl bardzo intrygował, a gwiazdy pojawiające się w „odrostach” były niemiłosiernie komentowane. Jednakże ten pomysł bardzo się przyjął najpierw na salonach, z czasem stał się „hitem ulicy”. Panie oszalały na punkcie „ombre”. Ale z drugiej strony jeżeli chodzi o to, aby uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do „naturalnego”, to po co  w ogóle nakładać farbę na włosy. Znana ze swej urody czarnoskóra modelka Naomi Campbell na zdjęciach zawsze w pięknej fryzurze, jest łysa bo zabiegi jakich dokonywała na włosach tak je osłabiły, że trzeba było je obciąć!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD