Oczy – zwierciadłem duszy


(fot. t0.gstatic.com)

Oczy odzwierciedlają stan samopoczucia i aktualnej formy. Chcemy, by zawsze lśniły i były kuszące. Jak więc sprawić, by błyszczały ukazując naszą aktywność, świeżość i energię? Poznaj sposoby na piękne i zdrowe oczy.

Czy oczy rzeczywiście są zwierciadłem kobiecej duszy? Czy uwodzicielskie spojrzenia mężczyzn są kluczem do damskich serc? Poniekąd tak. Któż bowiem nie uległ, rozkoszując się grą spojrzeń? Albo dlaczego panie opuszczają wzrok w obawie przed odkryciem swego wnętrza? Istnieje kilka sposobów na to, by twoje oczy były piękne, zdrowe i kuszące!

Przede wszystkim należy się wysypiać oraz w miarę postępujących lat stosować odpowiednie liftingujące kremy na okolice oczu, które są szczególnie delikatne i wrażliwe. Nie polecam jednak radykalnych środków ulepszania kondycji skóry w okolicach zmysłu wzroku – botoksu (może i daje efekt wypełnienia, ale wymaga regularnego powtarzania kosztownych zabiegów.
Rozwój kosmetologii umożliwił różnorodną manipulację wyrazistością i kształtem oczu za pomocą odpowiednio dobranej palety makijażu. Ba! możliwa jest także gra barwą tęczówki za sprawą kolorowych szkieł. Nawet okularnice przestały zbędnie narzekać, gdy szkła kontaktowe zostały powszechnie udostępnione. Lecz moda spłatała figla – dziś okulary są szalenie modnym i awangardowym dodatkiem, który może ulepszyć wizaż, przypisując antagonistyczne cechy charakteru.

Oczy są bezwzględnie najważniejszym organem i kobiecym zmysłem okrytym aurą swoistego sacrum. „Po oczach” bowiem stwierdzamy o szlachetności serca człowieka, to właśnie w oczach odbijają się barwy ludzkiej rzeczywistości życia. Chrońmy i dbajmy o nasze oczy, oszczędzając wzrok przed promieniowaniem laptopa i telewizora.

Oczy, oczka, oczęta mają wszystkie dziewczęta… Więc aby hipnotyzować wzrokiem wystarczy:
• błogi sen,
• czarujące podkreślenie oczu eyelinerem,
• aura cieni do powiek odpowiednio dopasowana do koloru stroju,
• na wykończenie dodatek w postaci mascary pogrubiająco – wydłużającej rzęsy

ZŁOTA RADA:
Przed zbliżającym się okresem wakacyjnym, zaopatrzmy się koniecznie w ciemne okulary przeciwsłoneczne chroniące przed nadmiernym promieniowaniem UV, a dodatkiem extra jest możliwość wykorzystania kameleonowej mocy słynnych winokli, ukrywając pod ciemną oprawką zawsze niepożądane „wory”.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD