Po solarium bardziej sexy


(fot. t0.gstatic.com)

Która z Pań nie marzy o opalonym, sexownym ciele. W naszej babskiej podświadomości głęboko zakorzenił się ten fenomen. Lecz pamiętajmy, że zdrowe równa się właśnie piękne. Faktycznie skóra muśnięta słońcem prezentuje się korzystniej, pełniej. Ale widok zsolaryzowanej blondyny nie wywołuje zachwytu wręcz niesmak.

Okres przedwiośnia a wraz z nim po pierwsze pojawiające się przebłyski słońca budzą w nas na nowo ochotę do życia. W symilarny sposób funkcjonuje solarium w okresie zimy pozwalając zachować promienie słońca na kolorycie naszej cery. Solarium to także wyjście awaryjne dla pań, które nie mogą zażyć naturalnego opalania. Śmiało są w stanie odważyć się na opalanie natryskowe. Jednak z drugiej strony specjaliści alarmują, iż zbyt  częste opalanie czy to nad nadmorskim kurortem czy w solarium powoduje raka skóry tzw. widmo czerniaka. Trudno zachować opozycyjność w tej kwestii, gdyż powszechnie wiadomo, iż co za dużo to niezdrowo. Lecz każda z nas drogie Panie przecież posiada własny umiar i mam nadzieję, że go zachowuje. Kontakt z promieniami UV jest nam wskazany, a nawet w niektórych przypadkach jak np. choroba łuszczycy zalecany przez dermatologów. Po solarium bardziej sexy, coś w tym jest. Przyznajmy same, że opalony brunet wieczorową porą również robi wrażenie!

Jednak pamiętajmy, że za dawnych czasów tylko arystokracja miała bladą cerę, wtedy kanonem piękna była „biel skóry”. Ba, romantyczny bohater rozjaśniał sobie jeszcze cerę, pijąc ocet i smarując skórę twarzy cytryną. Dawniej tylko „plebs był opalony”, ponieważ zajmowali się oni uprawą roli, pracowali ciężko na swoich gospodarstwach, a słońce nie miało dla nich litości i nieubłaganie „paliło”.  Sytuacje klasy najuboższej znakomicie oddaje piosenka „Zachodź, że słoneczko skoro masz zachodzić”.

A zatem modę na koloryt skóry kreuje dana epoka oraz przemiany jakie w niej zachodzą. Najważniejsze jest jednak, aby skóra była zdrowa, bo nie ma nic gorszego jak niedoskonałości. Nie ma wtedy znaczenia czy jest ona opalona czy blada. Dlatego musimy szczególnie o nią dbać!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD