Co wpływa na płodność?


Obecnie coraz więcej par decyduje się na dziecko będąc blisko 30. Ten fakt spowodowany jest nie tylko tym, że czasy się zmieniły i że teraźniejsze pokolenie młodych ludzi woli beztroskie życia singla. Problem ten jest bardziej złożony, a największy wpływ na przyrost naturalny ma sytuacja ekonomiczna.

Otóż młodzi ludzie nie mają stabilnej pozycji zawodowej, a zakup mieszkania własnościowego graniczy z cudem. Państwo nie robi nic w tym kierunku. A ustawa o refundowaniu in-vitro jest po prostu śmieszna. In-vitro nie jest sposobem leczenia bezpłodności, a przy tym to zabieg nieetyczny i niezwykle drogi.  Więc lepiej niech nasz obecny premier zajmie się rozwiązaniem problemów młodych ludzi i stworzy perspektywy rozwoju.

Jeżeli chodzi o ciąże nieplanowane to problem dotyka przede wszystkim nastolatek rzadziej par. Chociaż dostęp do środków antykoncepcyjnych jest powszechny coraz młodsze nastolatki zachodzą w ciążę a następstwem takiej sytuacji jest aborcja.

Czasami bywa tak, że z decyzją o powiększeniu rodziny zwlekamy zbyt długo. Bo wiadomo, że im dłużej tym trudniej. Oto klika rad dotyczących jak uniknąć zagrożenia zdrowia prokreacyjnego:

  • WIEK, największy wpływ na płodność ma wiek. Po ukończeniu trzydziestu pięciu lat wzrasta u ciężarnej kobiety ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi. Najbardziej rozpoznaną chorobą jest zespół Downa.
  • WCZESNA INICJACJA SEKSUALNA, podjecie decyzji o przedwczesnym rozpoczęciu życia seksualnego przez młodą dziewczynę, niesie ze sobą zagrożenia ze strony układu immunologicznego. Wpływa to na późniejszy rozwój szyjki macicy oraz odporność na infekcje.
  • DIETA, udowodniono,że spożywanie znacznych ilości produktów z mąki pszennej przyczynia się do powstawania zaburzeń płodności. Produkty bogate w cukry proste powodują powstawanie nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej, co znacznie zwiększa ryzyko zaburzeń cykli menstruacyjnych u kobiet.
  • UŻYWKI, powszechną jest wiedza, że każde lekarstwo jakie jest przyjmowane będąc w ciąży powinno być ówcześnie skonsultowane z lekarzem. Jeżeli natomiast chodzi o alkohol to przenika on przez łożysko i pojawia się w organizmie dziecka w takim samym stężeniu w jakim występuje on we krwi matki. Ten stan może powodować, że u nierozwiniętego w pełni maleństwa dojdzie do szeregu nieodwracalnych zmian: jak upośledzenie psychiczne i fizyczne.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD