Depilator przyjacielem kobiety?


(fot. t1.gstatic.com)

Która z Pań nie zna problemu wrastających włosków, czy też „zacięć” spowodowanych goleniem maszynką jednorazową? Ale żadna z Pań nie chce mieć „pokaleczonych nóg”, ponieważ estetycznie gładkie nogi to niesamowity kobiecy atut. Czy w tej sytuacji depilator jest najlepszym rozwiązaniem, i czy aby na pewno można wierzyć w prawdomówność reklam, wysławiających depilatory?

Depilator działa na zasadzie wyrywania włosów razem z cebulkami. Odbywa się to za pomocą szybko obracających się pęset. Różne marki stosują różne rozwiązania technologiczne w budowie mechanizmu pęset. Dzięki temu gładkość utrzymuje się na parę tygodni. Firmy produkujące tego typu urządzenia prześcigają się, żeby proces depilacji był jak najdelikatniejszy. Niektóre depilatory mają wbudowane nasadki masujące lub chłodzące. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ częściowo niweluje dyskomfort powstały przy wyrywaniu włosków.

Czasami myślimy sobie, że będzie tak pięknie i wyobrażamy sobie niewiarygodne efekty, wierząc w cudowne działanie danej rzeczy. Niestety zwykle tak nie jest. Depilator ma swoje wady.

Po pierwsze depilator, może nie wyrywać wszystkich włosów z cebulkami – czasem wydaje  się, że niektóre ukrywa przy samej skórze i jeśli tak jest, to może być przyczyną szybszego odrastania. Poza tym dany egzemplarz czasami nie wyrywa bardzo krótkich włosów i to też jest przyczyną tego, że skóra jest szorstka. Nigdy nie mamy pewności, że jeżeli zdecydujemy się na zakup droższego depilatora, to nie znaczy, że jest to lepszy depilator.

Te wszystkie problemy mogą zniknąć i znów można pozwolić sobie na wiarę, że można mieć gładką skórę przez kilka tygodni, a nie dni. Może to być wybór innej formy depilacji np. zaprzyjaźnienie się z „jednorazówką”, albo używać depilatora tylko częściowo np. pomijając okolice ud, gdzie skóra jest bardziej delikatna i narażona na podrażnienia.

(fot. t1.gstatic.com)

Godne polecenia są depilatory Braun z serii Silk-epil. Są one  niezwykle skuteczne i niebywale łagodnie usuwają włoski, dzięki czemu skóra pozostaje jedwabiście gładka do czterech tygodni. Ponieważ każda kobieta jest niepowtarzalna, te depilatory są skonstruowane tak, aby można je było dostosować do indywidualnych potrzeb i  zwyczajów w codziennej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD