Kłamstwo nad kłamstwami


(fot. encrypted-tbn3.gstatic.com)

Kto z nas nie był oszukany? Albo inaczej kiedy ostatni raz skłamałaś? Jeżeli zastanowimy się głębiej to okazuje się, że codziennie i to setki razy albo to my jesteśmy oszukiwane albo to  my bezczelnie kłamiemy. Lecz najgorzej jest wtedy gdy oszukujemy samych siebie.

Powody kłamstw są rożne. Czasami kłamiemy, bo tak po prostu jest nam wygodnie, a czasami lepiej jest skłamać. Kłamstwo kłamstwu jest jednak nie równe. Do małych, drobnych „kłamstewek” nie można porównać bezczelnego oszukiwania i wykorzystywania.

Niewinne kłamstewko wypowiedziane mimochodem i nie niosące ze sobą poważnych konsekwencji nie jest śmiertelnym wykroczeniem. W ogóle bardzo trudno jest je odróżnić od prawdy, więc tym samym często dajemy się na nie nabrać. Z drugiej strony właśnie przez swą znikomą szkodliwość nawet nie próbujemy się zastanawiać czy prawdą jest, że „nasz ukochany zapomniał o zrobieniu zakupów” czy po prostu „nie chciało mu się biegać po sklepach”. Ba czasami domyślamy się prawdy, ale wygodniej jest nam wierzyć w kłamstwo. Jednakże problem narasta jeżeli jesteśmy notorycznie okłamywani, bo życie w kłamstwie jest toksyczne i prowadzi do rozpadu więzi  międzyludzkich.

Nikt nie chce stać się ofiarą kłamstwa. Jest to bowiem bardzo bolesne uczucie, którego nie da się łatwo wymazać z pamięci. Często to właśnie kobietom przypina się niechlubną metkę „kłamczuchy”, a do tego wypomina się im umiejętność manipulowania. Niestety czasami taka sytuacja odnajduje odzwierciedlenie w „życiu powszednim”. Lecz z drugiej strony nie można całkowicie obwiniać kobiet i ich skreślać, jeżeli nie znamy motywu działania i wszystkich okoliczności. Bowiem nigdy nie jest winna tylko jedna strona. Takie zachowanie kobiet może być swojego rodzaju manifestem i wynikiem przykrych doświadczeń.  A w takiej sytuacji mężczyzna powinien za wszelką cenę starać się pomóc kobiecie, ale taka akcja ratunkowa odnosi powodzenie jeżeli jest to uczucie miłości.

Kobiety są bardziej wrażliwe i podatne na kłamstwa. To Kobiety właśnie częściej wybaczają, bo mężczyznom  przecież wszystko przychodzi trudniej.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD